Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Google uruchamia w Polsce 2 miliardy data center – Technologia

Opublikowany 15 kwietnia 2021 r 08:52

Globalni liderzy w dostarczaniu usług w chmurze to Google i Microsoft

Warszawa (AFP) – amerykańska firma technologiczna Google zaprezentowała w środę nowe centrum danych w chmurze w Warszawie – pierwsze tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej – z inwestycją prawie 2,0 mld USD (7 1,7 mld).

Premier Matos Moraveki powiedział, że nowe centrum zapewni „doskonałą obsługę instytucji prywatnych i publicznych” oraz wzmocni bezpieczeństwo, ponieważ dane będą przechowywane w Polsce.

„Mamy nadzieję, że nowy region Google Cloud… pomoże wyjść z epidemii i przyczyni się do rozwoju gospodarki cyfrowej w Polsce i krajach sąsiednich” – powiedziała Magdalena Digiv, Country Manager Google Cloud.

Pix Aliu powiedział, że amerykańskie firmy zainwestowały w Polsce około 60 miliardów dolarów, a Google „dodaje 2 miliardy dolarów do tej liczby, rozszerzając usługi w chmurze”.

Polska gospodarka po raz pierwszy weszła w recesję w ubiegłym roku po upadku komunizmu trzy dekady temu w związku z kryzysem koronawirusowym, ale oczekuje się, że w tym roku znów się poprawi.

Rząd położył nacisk na rozwój sektora technologicznego.

Microsoft ogłosił w zeszłym roku, że zainwestuje w Polsce 1 miliard dolarów, w tym stworzenie nowego regionalnego centrum danych w chmurze, aby rozszerzyć swoją działalność.

Jeden ze światowych liderów w dostarczaniu usług chmurowych Google i Microsoft – firma warta setki miliardów dolarów.

Oprócz pobierania opłat za usługę operatorzy chmury mogą gromadzić duże ilości danych i otwierać wiele strumieni przychodów.

READ  Dlaczego Polska dostarcza do USA myśliwce MiG-29 - czy to niebezpieczne posunięcie? | Ukraina