Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Google uruchamia w Polsce centrum danych o wartości 2 mld USD | pieniądze

Alphabet Inc. Logo marki Google będzie widoczne przed jej biurem w Pekinie w Chinach 8 sierpnia 2018 r. – Zdjęcie Reutera

Zapisz się do naszego Telegraf Kanał z najnowszymi aktualizacjami wiadomości, które musisz znać.


Warszawa, 14 kwietnia – amerykańska firma technologiczna Google zaprezentowała dziś w Warszawie nowe centrum danych w chmurze – pierwsze tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej – z inwestycją prawie 2,0 mld USD.

Premier Matos Moraveki powiedział, że nowe centrum zapewni „doskonałą obsługę instytucji prywatnych i publicznych” oraz wzmocni bezpieczeństwo, ponieważ dane będą przechowywane w Polsce.

„Mamy nadzieję, że nowy obszar Google Cloud… pomoże wyjść z epidemii i przyczyni się do rozwoju gospodarki cyfrowej w Polsce i krajach sąsiednich” – powiedziała w oświadczeniu Magdalena Digiv, menedżer Google Cloud.

Pix Aliu powiedział, że amerykańskie firmy zainwestowały w Polsce około 60 miliardów dolarów, a Google „dodaje 2 miliardy dolarów do tej liczby, rozszerzając usługi w chmurze”.

Polska gospodarka po raz pierwszy weszła w recesję w ubiegłym roku po upadku komunizmu trzy dekady temu w związku z kryzysem koronawirusowym, ale oczekuje się, że w tym roku znów się poprawi.

Rząd położył nacisk na rozwój sektora technologicznego.

Microsoft ogłosił w zeszłym roku, że zainwestuje w Polsce 1 miliard dolarów, w tym stworzenie nowego regionalnego centrum danych w chmurze, aby rozszerzyć swoją działalność.

Jeden ze światowych liderów w dostarczaniu usług chmurowych Google i Microsoft – firma warta setki miliardów dolarów.

Oprócz pobierania opłat za usługę operatorzy chmury mogą gromadzić duże ilości danych i otwierać wiele strumieni przychodów. – AFP

READ  Polska podnosi stopy o kolejne 50 punktów bazowych | Pstryknąć