Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Grypa rozprzestrzenia się w Kimberley po kolejnych latach niskiej liczby przypadków podczas COVID-19

Władze zdrowia w regionie Kimberley w Australii Zachodniej twierdzą, że grypa „wróciła z zemstą” w regionie po kolejnych latach niskiej liczby przypadków podczas pandemii COVID-19.

W piątek region zgłosił 572 przypadki od początku roku, ponad dwukrotnie więcej niż Środkowy Zachód, który odnotował zaledwie 213 przypadków.

Około 10 procent przypadków w okolicy doprowadziło do hospitalizacji, powiedziała dr Lauren Anderson, dyrektor medyczny Kimberley Indigenous Medical Services (KAMS).

Dr Lauren Anderson
Dr Lauren Anderson mówi, że grypa „powraca w zemście” w regionie.(ABC Kimberly: Erin Park)

„Grypa wróciła do nas po dwóch latach, kiedy w dużej mierze jej nie mieliśmy, wróciła z zemsty” – powiedziała.

Dr Anderson powiedział, że ważne jest, aby mieszkańcy Kimberley poddali się testom zarówno na COVID-19, jak i na grypę, jeśli mają objawy, aby chronić podatne osoby w społeczności.

„Jeśli twój RAT jest ujemny, powinieneś pozostać w kontakcie ze swoją kliniką, ponieważ jeśli jest negatywny i masz objawy, musisz mieć wymaz zarówno na COVID-19, jak i grypę” – powiedziała.

trafić do szóstej

Peter O’Connor mieszka w Derby, około dwie godziny na północ od Broome w West Kimberley w stanie Waszyngton.

Został hospitalizowany z powodu grypy w zeszłym tygodniu po tym, jak doświadczył objawów oddechowych, takich jak kaszel i trudności w oddychaniu, pomimo negatywnego wyniku testu na COVID-19.

„To było zdecydowanie najgorsze, jakie kiedykolwiek miałem, miałem wcześniej grypę, ale nic takiego, jest naprawdę zły” – powiedział.

O’Connor powiedział, że wielu członków rodziny również zachorowało po zarażeniu wirusem w ostatnich tygodniach.

„Będąc tubylcem, wiele społeczności i moi seniorzy są na to podatni, ponieważ nie są przyzwyczajeni do tego rodzaju chorób i grypy” – powiedział.

„Teraz zaczął się zimny sezon, nadszedł czas, aby otrzymać więcej opieki. Niektórzy ludzie będą się szczepić, [so] Idź zaszczepić się na grypę.

READ  Naukowcy z Moffett identyfikują immunosupresję jako główny czynnik prowadzący do rozwoju raka jelita grubego