Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Hack może pomóc Ci drukować ekrany 3D OLED w domu

Być może nie będziesz musiał wysyłać swoich urządzeń (lub Zakup części zamiennych) Jeśli ekran się zepsuje – możesz samodzielnie utworzyć nowe ekrany. Naukowcy z University of Minnesota Twin Cities zaawansowane To, co mówią, to pierwszy w pełni wydrukowany w 3D elastyczny wyświetlacz OLED. Teoretycznie nie będziesz musiał polegać na płytach produkowanych w dużych, odległych fabrykach, aby budować lub naprawiać swoje narzędzia.

Nowe podejście łączy dwie metody drukowania 3D, aby wydrukować sześć warstw potrzebnych do funkcjonalnego wyświetlacza. Zespół wykorzystał druk ekstruzyjny do wykonania elektrod, opakowań, izolacji i interfejsów, podczas gdy warstwy aktywne natryskiwano w temperaturze pokojowej. Poprzednie próby różnych zespołów albo miały problemy z jednolitością światła (konsekwencją na całej płycie), albo polegały na technikach wykraczających poza drukowanie 3D w celu umieszczenia niektórych elementów na miejscu, takich jak powlekanie obrotowe lub odparowanie termiczne.

Prototyp miał tylko 1,5 cala szerokości i używał tylko 64 pikseli. Wszelkie praktyczne zastosowania wymagają znacznie wyższej rozdzielczości (ekran 1080p wymaga ponad 2 milionów pikseli), a naukowcy chcą również poprawić jasność. Przystosowanie technologii do użytku domowego również może zająć trochę czasu. Uczelnia użyła niestandardowej drukarki 3D, która kosztuje do Tesla Model S – Może minąć trochę czasu, zanim ta metoda zostanie zastosowana w standardowych drukarkach, nawet w przypadku modeli z wyższej półki, takich jak FormLabs 4850 $ 3 mld +.

Charakter technologii sprawia jednak, że cele te są stosunkowo osiągalne i otwiera drzwi do wielu możliwości, jeśli i kiedy ekrany OLED drukowane w domu są praktyczne. Oprócz napraw DIY może to pomóc w tworzeniu domowych gadżetów z niestandardowymi ekranami. Chociaż ten wysiłek nie odzwierciedla do końca demokratyzacji produkcji technologii (w końcu jest o wiele więcej części niż wyświetlaczy), może zmniejszyć zależność od wstępnie zmontowanych komponentów korporacyjnych.

READ  Która aplikacja zabezpieczająca na Androida jest lepsza niż Google Play Protect — Bezpieczeństwo — Oprogramowanie

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.