Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

HFCL ogłosił utworzenie fabryki kabli światłowodowych w Polsce

HFCL ogłosił utworzenie fabryki kabli światłowodowych w Polsce

Spółka HFCL Limited (HFCL) ogłosiła niedawno budowę nowoczesnej fabryki włókien optycznych w Polsce. Firma ogłosiła to podczas konferencji FTTH 2024 w Berlinie, najważniejszego europejskiego szczytu branży światłowodowej. Ekspansja ma podkreślać zaangażowanie HFCL w zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na kable światłowodowe (OFC) na rynkach europejskich i wspieranie przyjęcia 5G i światłowodów do domu (FTTH) zgodnie z europejską wizją łączności gigabitowej do 2028 roku.

Kraje europejskie angażują się w znaczną cyfryzację w ramach priorytetów krajowych, takich jak projekt Gigabit w Wielkiej Brytanii, niemiecka strategia Gigabit 2030, francuski Tres Haute Debit i hiszpańska Agenda Cyfrowa 2025. Doprowadziło to do zwiększonego popytu na kable światłowodowe na rynkach europejskich, takich jak Niemcy, Belgia, Francja i Polska. Ponadto podkreślają takie czynniki, jak ograniczenia przepustowości tradycyjnych sieci kabli miedzianych, rosnące wymagania dotyczące danych i wymogi regulacyjne wpływające na wdrażanie światłowodów. Infrastruktura światłowodowa jest kluczowym wymogiem współczesnej łączności.

Oczekuje się, że do 2028 r. europejski rynek kabli światłowodowych odnotuje złożoną roczną stopę wzrostu (CAGR) wynoszącą 4,5% przy zapotrzebowaniu na poziomie 90 mln fkm rocznie. Rada FTTH szacuje, że w regionie UE istnieje około 308 milionów gospodarstw domowych. Powinien mieć łączność FTTH do 2028 r., co oznacza przyspieszenie o 3–5 lat. Wskazuje to na szybki rozwój sieci FTTH w tych regionach, prowadzący do zwiększonego zapotrzebowania na OFC.

„Chcąc sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu i przyczynić się do cyfrowej przyszłości Europy, firma HFCL, wiodący producent kabli światłowodowych, dokonała początkowej inwestycji o wartości do 15,9 miliona euro (144 crore INR) w polski zakład produkujący kable światłowodowe z przyszłością przepustowość 3,25 mln km włókien światłowodowych HFCL Obecnie obsługuje ponad 60 klientów w Europie i produkuje szeroką gamę kabli światłowodowych, w tym mikrokable o dużej liczbie włókien, mikrokanały, mikromoduły, FTTH, ADSS, kable podziemne i napowietrzne”, podała spółka w oświadczeniu.

Mówi się, że zakład produkcyjny pomoże obecnym i nowym klientom HFCL, skracając czas transportu o około sześć tygodni. Decyzja ma na celu ochronę przed potencjalnymi zmianami regulacyjnymi, zachęcanie do lokalnej produkcji i poprawę konkurencyjności w regionie. Utworzenie zakładu produkcyjnego w Polsce ułatwi włączenie nowej spółki zależnej Stepdown w Polsce do spółki zależnej będącej w całości jej własnością HFCL BV w Holandii.