Hokej na lodzie: Polska w czołówce po 20 latach pozostawania w cieniu

Po ponad 20 latach zmagań w niższych ligach reprezentacja Polski w hokeju na lodzie po pokonaniu Rumunii 6:2 awansowała do elity. W przyszłym roku mistrzostwa grupowe najwyższej klasy rozgrywkowej odbędą się w czeskiej Ostrawie.

Mecz finałowy

Po kluczowych meczach z Włochami i Koreą Południową Polsce wystarczyło zwycięstwo z Rumunią, uważaną za jedną ze słabszych drużyn w grupie.

Swetech awansuje do finału Madrid Open

Polska supergwiazda Ika Świdek awansowała do finału turnieju WTA 1000 w Madrycie, pokonując Veronikę Gutermedovą 6:1, 6:1. Teraz ona…

Zobacz więcej

Rumunia strzeliła gola w 10. minucie i niespodziewanie rozpoczęła mecz dla Polski. Wyraźnie zdezorientowani takimi wydarzeniami, biali i czerwoni nie byli w stanie zareagować w pierwszej tercji.

Zupełnie inny przebieg miała druga tercja gry. Polacy wyszli zmotywowani i zagrali szybko, dokładnie i agresywnie, co przyniosło im cztery bramki.

W końcowej fazie polscy kibice odliczali minuty do końca meczu, a biało-czerwoni hokeiści skupili się na zapewnieniu korzystnego wyniku.

Rumunom udało się strzelić tylko jednego gola, na co Polacy odpowiedzieli dwoma, a reprezentacja Polski odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo 6:2.

W efekcie Polska po raz pierwszy od 2002 roku zagra w elitarnej dywizji mistrzostw świata w hokeju na lodzie. O tym, kto awansuje, zdecyduje piątkowe wieczorne spotkanie Wielkiej Brytanii z Włochami.