Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Hołd dla królowej Elżbiety II, „Australijskie serca wygasły”

„Australijskie serca kierują się do mieszkańców Wielkiej Brytanii”, powiedział Albanese, zauważając, że zawsze wykonywała swój obowiązek z „wiernością, uczciwością i humorem”.

Premier Australii Anthony Albanese złożył hołd królowej Elżbiecie po jej śmierci. (Alex Ellinghausen)

„Wraz ze śmiercią królowej Elżbiety II zakończyło się historyczne panowanie i długie życie poświęcone obowiązkom, rodzinie, wierze i służbie” – powiedział Albanese.

„Rząd i mieszkańcy Australii składają najgłębsze kondolencje Rodzinie Królewskiej, która opłakuje ukochaną matkę, babcię i prababkę – tę, która od dawna jest ich największą wewnętrzną siłą.

Życie królowej na zdjęciach

Życie królowej na zdjęciach

„Serca Australijczyków kierują się do Brytyjczyków, którzy dzisiaj płaczą, wiedząc, że poczują, że stracili część tego, co czyni ich naród kompletnym.

Pocieszenie można znaleźć w słowach Jej Królewskiej Mości: „Smutek jest ceną, jaką płacimy za miłość”.

Sukcesja po śmierci królowej Elżbiety. (dziewięć)
Królowa Elżbieta II wygłosiła swoje pierwsze przemówienie w Australii w 1954 roku.
Królowa Elżbieta II wygłosiła swoje pierwsze przemówienie w Australii w 1954 roku. (Narodowe Archiwum Filmu i Dźwięku)

Generalny gubernator David Hurley nazwał królową „genialną”, mówiąc, że Australijczycy mogą czerpać inspirację z jej niestrudzonej etyki pracy.

„Łączę się ze wszystkimi Australijczykami w opłakiwaniu śmierci Jej Królewskiej Mości i na pamiątkę jej życia w niestrudzonej służbie. Była naprawdę niesamowitą osobą” – powiedział.

„Kiedy myślę o moich własnych wspomnieniach – była moją królową przez całe moje życie – myślę o godności i współczuciu Jej Królewskiej Mości. Jej oddaniu i niestrudzonej etyce pracy. Jej bezinteresowności i niezachwianemu oddaniu ludziom, którym nam służyła.

„Jej śmierć opłakuje wszystkich Australijczyków i będzie odczuwalna na całym świecie.

„Kiedy opłakujemy, musimy czerpać inspirację i dziękować za wspaniały wkład, jaki wniosła Jej Wysokość Królowa”.

Generał gubernator David Hurley rozmawiał z weteranami po tym, jak Afganistan został podbity przez talibów. (budynek rządowy)

Wielu byłych premierów Australii również złożyło hołd zmarłej królowej, w tym Kevin Rudd, który chwalił jej poczucie obowiązku.

„Therese i ja mieliśmy okazję spotkać się z królową kilka razy na przestrzeni lat, a z tych rozmów jasno wynikało, że jej sympatia do Australii była tak głęboka, jak uporczywa” – powiedział.

„Niezależnie od tego, czy są republikanami, czy rojalistami, Australijczycy będą głęboko poruszeni tą wiadomością”.

Przywódca opozycji Peter Dutton dołączył również do premiera Anthony’ego Albanese’a, aby uhonorować królową Elżbietę II.

„Nigdy w najnowszej historii nie było bardziej dostojnego króla, bardziej posłusznego przywódcy ani bardziej życzliwej istoty ludzkiej niż Jej Wysokość Królowa Elżbieta II” – powiedział Dutton w oświadczeniu.

„Niezwykłe życie, które poruszyło tak wielu niestety się skończyło. Ostatnia strona została podpisana w wyjątkowej epoce.”

Dutton opisał królową jako „delikatną, delikatną i bardzo milutką”.

„Jej Wysokość Królowa Elżbieta II doświadczyła kluczowych wydarzeń XX i XXI wieku – wojen i konfliktów, depresji i stagnacji, końca imperium i dekolonizacji, wyścigu na księżyc i uzyskania praw obywatelskich, blasku Igrzyska Olimpijskie i brutalność terroru”.

„Przeprowadziłeś Wielką Brytanię przez najciemniejsze dni i czasy triumfu”.

Głębokie globalne wydarzenia, których doświadczyła królowa Elżbieta

READ  Raport architektów z 2018 r. ujawnił, że apartamentowiec w Miami miał „obfite pękanie”