Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

House of Marley Positive Vibration XL ANC – recenzja 2021

Z otwartym umysłem przechodzimy do każdej recenzji niedrogich słuchawek z redukcją szumów, ale prawda jest taka, że ​​liczba niedrogich modeli oferujących wysokiej jakości redukcję szumów jest dość niska. I tak byliśmy mile zaskoczeni wydajnością Active Noise Cancelling (ANC) House of Marley Positive Vibration XL, która jest lepsza niż oczekiwano za 149,99 USD. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, przetworniki oferują przyjemną równowagę między bogatym basem a jasnymi wysokimi tonami. W końcu wszystko, co ta para słuchawek ma do zaoferowania, jest albo zaskakująco przyzwoite, albo dobre, co wystarczy, aby wyróżnić się jako solidny wybór w cienkiej kategorii niedrogich słuchawek ANC.

Wspaniały zielony design

Słuchawki Positive Vibration XL ANC są wykonane z aluminium pochodzącego z recyklingu z drewnianymi detalami z certyfikatem FSC na zewnętrznych panelach otaczających nauszników (nauszników). Nauszniki są wyłożone pianką zapamiętującą kształt, podobnie jak spód pałąka, dzięki czemu są wyjątkowo wygodne, nawet podczas długich sesji odsłuchowych. Podobnie jak większość produktów House of Marley, materiały tutaj, w tym tkanina na pałąku, mają zrównoważony / przyjazny dla środowiska charakter. Regulator pałąka ma stateczniki, dzięki czemu można uzyskać precyzyjne dopasowanie między uchem a uchem.

Boczny panel lewego nausznika zawiera przyciski włączania/wyłączania ANC i włączania/wyłączania otoczenia. Na bocznym panelu prawej słuchawki znajduje się centralny wielofunkcyjny przycisk odpowiedzialny za zasilanie i zarządzanie połączeniami, natomiast przyciski dodatkowy i minus regulują głośność (krótkim naciśnięciem) i nawigację śledzenia (przy dłuższym naciśnięciu) – nigdy nie lubimy ich łączyć dwie funkcje na tych samych przyciskach, ponieważ przypadkowe pominięcie ścieżki staje się bardzo łatwe. Dołączony kabel ładujący USB-C do USB-A łączy się z portem USB-C w lewej muszli słuchawkowej. Słuchawki są również dostarczane z kablem 3,5 mm, który ma wbudowane sterowanie odtwarzaniem, śledzeniem nawigacji, zarządzaniem połączeniami i wbudowanym mikrofonem. Oba kable posiadają oplot z plecionej tkaniny.

READ  Z oficjalnej prasy wyciekł zegarek Pixel, a to nadal wygląda niesamowicie

Wewnętrznie, dynamiczne przetworniki 40 mm zapewniają dźwięk. Słuchawki obsługują kodek SBC Bluetooth, ale nie obsługują AAC ani AptX.

Czego brakuje? Wiele testowanych przez nas słuchawek ANC ma aplikacje, ale tutaj żadnej. Oznacza to brak regulowanego korektora i brak kontroli ANC poza włączaniem/wyłączaniem.

House of Marley szacuje żywotność baterii na około 26 godzin z ANC lub 35 godzin bez niego. Twoje wyniki będą się różnić w zależności od poziomu dźwięku, a także zastosowania ANC. Jeśli bateria się wyczerpie, możesz użyć dołączonego kabla do pasywnego słuchania przewodowego.

Pozytywna wibracja XL do redukcji szumów i wydajności akustycznej

Słuchawki Vibration XL ANC Positive oferują przyzwoitą redukcję szumów. Podczas testów obwody wykonały solidną robotę, wywołując dźwięk o niskiej częstotliwości tak głęboki, jak słyszysz w samolocie. Odwalił też godną pochwały pracę, nagrywając restaurację pełną dźwięczących potraw i głośnych rozmów (odtwarzanych przez monitory terenowe przy dużej głośności).

W porównaniu do lidera klasy, takiego jak Słuchawki Bose z redukcją szumów 700Słuchawki House of Marley oczywiście dodają nieco wyższą częstotliwość do miksowania – jest to powszechny aspekt niedrogiego ANC i ma tendencję do maskowania częstotliwości, których obwody nie mogą całkowicie wyeliminować. Oprócz dodatkowego syku, ANC jest mniej skuteczny w całym zakresie częstotliwości niż model Bose, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że te słuchawki kosztują mniej niż połowę ceny.

Sygnatura dźwiękowa jest nieznacznie zmieniona, gdy włączony jest ANC. Nie brzmi to źle, ale przy włączonym ANC rzeczy stają się trochę głośniejsze i jaśniejsze, podczas gdy odpowiedź basu pozostaje taka sama. Tryb odsłuchu otoczenia, który pozwala dobrze słyszeć otoczenie, działa dobrze i można go łatwo szybko włączyć lub wyłączyć.

W przypadku występów wokalnych w utworach z intensywną zawartością sub-basów, takich jak „Silent Scream” The Knife, słuchawki zapewniają potężną odpowiedź w zakresie niskich częstotliwości. Przy wysokich głośnościach przetworniki nie ulegają zniekształceniom na tym trudnym torze, a przy umiarkowanych głośnościach basy są nadal mocne i pełne.

READ  Funkcja Androida 12 pozwala zrezygnować ze śledzenia aplikacji

Dom pozytywnej wibracji Marleya XL ANC

„Drover” Billa Callahana, utwór z mniej głębokim basem w miksie, daje nam lepsze wyczucie ogólnej sygnatury wokalnej Positive Vibration XL ANC. Bębny mają tu trochę basu – brzmią bogato, ale nie przesadnie głośno. To samo można powiedzieć o barytonowym wokalu Callahana – ma niską, średnią i bogatą obecność, dobrze wyważoną z wyraźnymi krawędziami wysokich tonów. Akordy wokalne i wysoko nagrana perkusja również mają silną obecność – jest to ciągły miks, z bogatymi tonami niskimi i jasnymi tonami wysokimi, ale oba końce zakresu częstotliwości są dobrze zbalansowane. Może to nie być dokładnie dźwięk, którego szukają specjaliści od sygnatur akustycznych, ale przetworniki dobrze radzą sobie z unikaniem zabłoconych obszarów lub nadmiernego wzmacniania basów.

Zobacz, jak testujemy słuchawki z redukcją szumówZobacz, jak testujemy słuchawki z redukcją szumów

W „No Church in the Wild” Jay-Z i Kanye Westa pętla kick-bębna otrzymuje wystarczająco dużo średniej obecności, aby jej atak zachował część swojej mocy, ale dźwięk trzeszczącego i syczącego winylu, który zwykle schodzi do tło jest bardziej zauważalne. Wyższe częstotliwości są doskonale wyrzeźbione i nierównomiernie wzmocnione. Sub-basowe bity syntezatora, które przebijają rytm, są prezentowane z silną obecnością, ale w rzeczywistości to wzmacniająca bas trwałość pętli perkusyjnej wydaje się zawierać uderzenie o niskiej częstotliwości. Wokale są dostarczane czysto, z dodatkowym gwizdaniem.

Utwory orkiestrowe, takie jak otwierająca scena Johna Adamsa Ewangelia według drugiej Marii, trochę przesterowany dźwięk – to nie jest zły dźwięk, ale instrumenty o niskich nagraniach mogą brzmieć mocno basowo i nieco dźwięcznie, podczas gdy instrumenty z wysokimi nagraniami wyglądają jasno i wyraźnie, ale są ściśnięte i lekko wyrzeźbione w miejscach.

Wbudowany mikrofon słuchawek zapewnia doskonałą wyrazistość. Dzięki aplikacji Notatki głosowe na iPhonie rozumiemy każde nagrane słowo. W miksie było niewielkie zniekształcenie Bluetooth, jak to zwykle ma miejsce w przypadku bezprzewodowych mikrofonów słuchawkowych, ale sygnał był silny, a nawet zebrał przyzwoitą odpowiedź na niskie częstotliwości.

READ  Weekend Warrior: Razer ma sprzęt, który pomoże Ci transmitować Twój startup

Przyjazna dla budżetu redukcja hałasu

Za 150 USD słuchawki House of Marley Positive Vibration XL ANC brzmią tak dobrze, jak powinny, a ANC jest lepsze niż oczekiwano. Jeśli redukcja szumów jest Twoim najwyższym priorytetem i powinieneś mieć najlepsze, to nie wszystko. Ale jeśli 150 USD to Twój budżet i funkcja ANC, którą lubisz, te słuchawki oferują lepszą niż przeciętną wydajność dla modelu poniżej 200 USD. Jednak najlepszy ANC w tym przedziale cenowym można znaleźć w prawdziwych modelach bezprzewodowych, takich jak Anker Soundcore Liberty Air 2 Pro za 130 USD. W przypadku słuchawek poniżej 200 USD Sennheiser HD 450BT to doskonała opcja, jeśli można je znaleźć w sprzedaży. Jeśli chcesz wydać mniej i możesz pominąć ANC, tymczasem słuchawki Jabra Elite 45h o wartości 100 USD są świetną alternatywą.