Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Hyundai E&C planuje ekspansję w Polsce i na Ukrainie

Hyundai E&C planuje ekspansję w Polsce i na Ukrainie

Yoon Young-Joon, dyrektor generalny Hyundai E&C (po lewej) i Marcin Kardas, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań Jądrowych

Południowokoreańska firma Hyundai Engineering & Construction (E&C) otworzy oddział w Warszawie, w Polsce, w którym będzie budować małe reaktory modułowe (SMR) – elektrownie nowej generacji wykorzystujące energię jądrową, a następnie dołączy do oddziału w Kijowie na Ukrainie. Aby pomóc w odbudowie kraju rozdartego wojną.

Mówi się, że firma prowadziła dyskusje na temat powiązanych projektów w ramach wspólnej koreańskiej delegacji publiczno-prywatnej na trzydniowym Forum Ekonomicznym w Krynicy, które rozpoczęło się w środę w Krynicy w Polsce. Wydarzenie to znane jest jako Forum Wschodnie w Davos.

Hyundai E&C poinformował w niedzielę, że w tym roku otworzy oddział w Warszawie, który będzie jego placówką na rynek Europy Wschodniej.

„Ma to na celu utrzymanie relacji z firmami i zabezpieczenie szans na nowe zamówienia na budowę infrastruktury” – podała agencja. „Przywódcy Europy Wschodniej opierają się na dużym zainteresowaniu projektem SMR okazanym na polskim Forum Ekonomicznym w Krynicy w kluczowych punktach porządku obrad, takich jak elektrownie jądrowe i odbudowa Ukrainy”.

Hyundai E&C wykorzysta rozmowy do rozszerzenia swojej działalności SMR na kraje Europy Wschodniej, takie jak Litwa, Rumunia i Słowacja. We wtorek podpisała umowę z Narodowym Centrum Badań Jądrowych o współpracy w zakresie badań i rozwoju elektrowni jądrowych oraz surowców do badań.

Firma aktywnie wkracza w powiązane dziedziny, tworząc system współpracy w zakresie badań i rozwoju nuklearnego, obronności, technologii i wymiany zasobów ludzkich.

Na Ukrainie, która przechodzi powojenną odbudowę, firma otrzymała kilka zamówień. W kwietniu podpisała umowę z Holden International, amerykańskim dostawcą sprzętu i systemów energetycznych, o stworzeniu wielostronnego systemu wsparcia na rzecz wspólnej budowy elektrowni jądrowych na całym świecie.

W tym samym miesiącu Hyundai E&C i Holdec zawarły umowę dotyczącą ukraińskiego programu pilotażowego SMR-160 i rozpoczęły wspólne prace nad rozmieszczeniem 20 dodatkowych SMR. Południowokoreańska firma będzie tam produkować komponenty potrzebne do budowy elektrowni jądrowej.

READ  Misja handlowa kwiatów do Polski | wiadomość

W lipcu Hyundai E&C, Kijów-Boryspol International Airport Corp. i podpisał wspólne porozumienie w sprawie rozbudowy lotniska w pobliżu stolicy Ukrainy.

„Centrum Współpracy na rzecz Odbudowy Ukrainy zostało otwarte w ramach wzmocnienia strategicznego partnerstwa na szczeblu rządowym” – podała agencja. Planujemy wykorzystać nasze sieci w Polsce i na Ukrainie jako pomost, aby zobaczyć praktyczne rezultaty.

Napisz do Jin-Woo Park pod adresem [email protected]