Iga i Huby poprowadzili United do trofeum dla Polski

Po tym, jak w ostatnich dwóch dniach prowadzili Kazachstan 4:1, Polska zmierzy się ze Szwajcarią, aby wyłonić zwycięzcę grupy B. Ika Sviatek i Hubert Hurcox odegrali podwójną rolę dla zwycięzców remisu, ustanawiając skuteczny finał eliminacyjny, który zadecydował, który kraj awansuje do finału w europejskim kraju Brisbane.

Uważany za dwóch najlepszych graczy na swoich trasach, Svidek miał dzień wolny w dwóch meczach singlowych, wygrywając mecz z Julią Putintsevą wcześniej tego dnia. Zamiast tego, pierwsze single należały do ​​Harkochsa, który zmierzył się z czołowym graczem w singlach mężczyzn w Kazachstanie, Alexandrem Publicem, i obaj rywalizowali w trzech setach. Chociaż Public wyrównał po wygraniu drugiego seta, Hurcox spokojnie zakończył mecz 7-6 4-6 6-3 w dwie godziny i dziewięć minut.

„Gra przeciwko Sashy (Public) była świetną zabawą. Uważam, że jakość była bardzo wysoka. To pierwszy mecz w nowym roku [day of the year], więc to było dobre. Jestem bardzo zadowolony z jakości i zdecydowanie był to zabawny mecz. — powiedział Hurcox. „To była świetna zabawa grać przed tak dużą publicznością. Nigdy nie byłem w Brisbane i uwielbiam to miejsce, dzięki za przybycie.

Przy wyniku 2:1 na korzyść Polski, wiceliderka singla kobiet, Magda Linet Zibek, wyszła na boisko przeciwko Kulambajewej i spotkała się z bardzo niewielkim przeciwnikiem. 50 najlepszych talentów wygrało 6:2, 6:1 i zapewniło Polsce remis i miejsce w finale eliminacji grupy B.

„Śledzenie Hubiego było świetne” — powiedziała Lynette. „Oglądanie tego meczu z ich strony było denerwujące. Ale wspaniale było wiedzieć, że wygrał i wyjść z przewagą. Było dobrze, wykonałem swoją pracę.

Następnie fani otrzymali wymarzoną parę mieszaną. Hurkochs wrócił na kort, a Swiatek wrócił wcześniej tego dnia, aby sparować 203. w rankingu debla Grigorija Łomakina z Kulambayevą, dając obu mężczyznom wspaniałe doświadczenie w finale. Konkurs.

READ  5 niesamowitych sposobów na spędzenie weekendu

Wokół sądów

W innych rozgrywkach w Brisbane Brazylia wyprzedziła Norwegię i wygrała całą grupę, mimo przegranej 3:2 z Włochami w pierwszych dwóch dniach. Południowoamerykanie czekają teraz, aby przekonać się, czy Norwegia będzie w stanie poważnie zdenerwować Włochów, chociaż Casper Ruud był jedynym, który poprowadził mecz z Brazylią, pokonując Thiago Monteiro 6:3, 6:2. Laura Picozzi pokonała Ulrike Eigeri w innym meczu, aby wyrównać remis, a następnie Luisa Stefani i Rafael Matos ponownie połączyli siły, aby pokonać Eigeriego i Viktora Durasovica w setach prostych 6-4, 7-5.

Wielka Brytania, jako pierwsza drużyna, która zakwalifikowała się do kolejnego etapu, pokonała Hiszpanię 4:1. Pokonawszy już Australię w pierwszym meczu turnieju w Sydney, Wielka Brytania jest bezpieczna wiedząc, że zarezerwowała ostatnie miejsce w stanie. Albert Ramos-Vinolas wygrał trzeciego seta z Harriet Dort 6:7, 7:6, 6:1, po czym przegrał 6:3 ze swoim rodakiem Danielem Evansem. Wygrana 1-6 6-3. Następnie brytyjska drużyna wygodnie rozstrzygnęła remis w grze podwójnej.

Z zainteresowaniem będą obserwować, jak Niemcy zmierzą się z USA w drugim finale w Sydney. Stany Zjednoczone awansują po tym, jak Czechy pokonały Niemcy 3:2 w drugim meczu grupy, chyba że wygrają dwa remisy. Petra Kvitova wcześnie doszła do porozumienia z Laurą Siegemund, zapewniając Czechowi smak zwycięstwa, chociaż Niemcy odpowiedziały późno. Oscar Otte pokonał Dalibora Svarczynę w dwóch setach 7:6, 6:2, a następnie Siegmund i Alexander Zverev wygrali drugi mecz deblowy Niemiec z Marie Bouskovą i Jiri Lehecką 6:4, 7:6.

W Perth Bułgaria odwróciła losy meczu z Belgią, wygrywając 3:2 w pierwszym meczu rozstrzygniętym w deblu mieszanym. Po tym, jak narody osiągnęły poziom 1-1 pierwszego dnia, Dimitar Kuzmanov zmiażdżył Zizo Berksa w wielkim zdenerwowaniu, wygrywając 6-2, 6-0, podczas gdy Elise Mertens pokonała numer 324 Gerkhana Topalovą 6-4 3-6 6- pukała na dół 0. Następnie Mertens połączył siły z Davidem Goffinem w deblu mieszanym w trudniejszym meczu niż oczekiwano i obaj byli zdecydowanymi faworytami przeciwko bułgarskiemu duetowi Isabella Shinikova i Alexander Lazarov. Chociaż Belgowie wygrali pierwszego seta 6: 1, słabszym jakoś udało się zdobyć pół wieku, wygrywając drugiego seta w dogrywce i zamykając mecz i remis 10: 6 w trzecim secie. Podobnie jak Stany Zjednoczone, Grecja awansowała do finału z Belgią, używając tylko dwóch konkurencyjnych win.

READ  Oczekuje się, że Jack Moder z Brighton zagra dla Polski w zwycięstwie i modlitwie

W ostatniej grupie Chorwacja powtórzyła swój atak przeciwko Argentynie, pokonując Południowoamerykanów 5:0 i ustanawiając dzisiaj finał pucharowy przeciwko Francji, w którym zwycięzca bierze wszystko. Po objęciu prowadzenia 2: 0 Borna Gojo pokonał Federico Correę 7:6, 6:4, zanim rodaczka Petra Martic pokonała Nadię Podorską 6:2, 4:6, 6:1. . Podoroska wygrała kolejnego seta dla Argentyńczyków w deblu mieszanym z Tomásem Etcheverrym, ale Cojo i Tara Wurth wygrali 1-6, 6-4, 10-4, co dało wynik 5-0. .