w

Inaczej niż zwykle czyli 11 Listopada w Mielcu

Wielkimi krokami zbliża się 11 listopada i tym samym Narodowe Święto Niepodległości. Niestety w związku z obowiązującą na terenie kraju czerwoną strefą, tegoroczne obchody znacząco różnić się będą od tych z lat ubiegłych.

To, co pozostaje niezmienne to Msza Święta w intencji Ojczyzny, która odprawiona zostanie o godzinie 9.30 w Bazylice Mniejszej św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu. Ze względu na ograniczenia, do wnętrza świątyni mogą wejść trzydzieści trzy osoby.

Tuż po mszy nastąpi złożenie kwiatów przed Pomnikiem Wolności. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców, tym razem bez pochodu i uroczystości towarzyszących, do których wszyscy mielczanie byli przyzwyczajeni.  Podczas śpiewania Hymnu Polski możemy jednak liczyć na wsparcie przedstawicieli Mieleckiej Orkiestry Dętej.

W ramach akcji “Niepodległa do Hymnu”, także w  wykonaniu Mieleckiej Orkiestry Dętej, Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi z okien Samorządowego Centrum Kultury punktualnie o godzinie 12.00.

Natomiast o godzinie 18.00 odbędzie się Koncert Niepodległościowy Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej, który będzie można obejrzeć online na Facebooku SCK.

Przed nami także 3. Bieg Niepodległości. Aktywne świętowanie odbędzie się 8 listopada na mieleckich bulwarach. Patronat honorowy nad biegiem objęli Prezydent Miasta Mielec Jacek Wiśniewski oraz Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak. Organizatorami wydarzenia są Studio Wizualne Damian Gąsiewski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu oraz Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Mielec. Przypominamy, że zawody sportowe odbywają się bez udziału publiczności.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Zmiany w rozkładzie jazdy MKS Mielec

Ograniczenie działalności galerii handlowych