Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Indonezja: Podróżni mogą podlegać podatkowi turystycznemu na Bali

Indonezja: Podróżni mogą podlegać podatkowi turystycznemu na Bali

Odwiedzający wracający na Bali na wakacje mogą podlegać „podatkowi turystycznemu” w wysokości do 150 USD zgodnie z propozycją rozważaną przez rząd Indonezji.

Australian Finance Journal donosi, że rząd prezydenta Joko Widodo rozważa nałożenie podatku w wysokości od 30 do 100 USD, aby ograniczyć złe zachowania i sprawić, by Bali nie było postrzegane jako tanie miejsce na wakacje.

Indonezyjska minister turystyki i gospodarki kreatywnej Sandiaja Ono przedstawiła ten pomysł w ostatnich miesiącach, a we wtorek powiedziała dziennikarzom, że jest on wciąż na etapie dyskusji.

Jest następstwem komentarzy wygłoszonych w marcu przez przewodniczącą Rady Turystyki Bali, Idę Bagus Agung Partha Adeniana, ogłaszającą plany umieszczenia obcojęzycznych billboardów wokół atrakcji turystycznych ze wskazówkami, jak się zachować.

Złe zachowanie na Bali znów się nasila, ponieważ liczba turystów zaczyna wracać do poziomów sprzed pandemii.

Adeniana powiedział, że podatek poprawi jakość turystów.

„Dochody z podatku turystycznego pomogą sfinansować szereg działań i zapobiegną temu, by Bali stało się znane tylko jako tanie miejsce docelowe” – powiedział.

„Tanie miejsca przyciągają tanich turystów, którzy powodują wiele problemów”.

Komang Artana, wiceprezes Indonezyjskiego Stowarzyszenia Hotelarskiego, twierdzi, że niektóre z tych zachowań obejmują obcokrajowców pełniących rolę przewodników wycieczek oraz wypożyczających motocykle i skutery innym turystom, pozbawiając miejscowych bardzo potrzebnych turystycznych dolarów.

Do połowy kwietnia sześciu Australijczyków zostało deportowanych z Bali, chociaż nie jest jasne, czy było to spowodowane zachowaniem, czy problemami wizowymi.

Są wśród 101 cudzoziemców deportowanych do tej pory w 2023 roku, w tym 27 Rosjan, ośmiu Brytyjczyków i po siedmiu z Nigerii i Stanów Zjednoczonych.

READ  'co zrobiłeś?' Prawdę o „trupie” leżącym na podwórku twojej matki