Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Indonezja zaostrza ograniczenia i potwierdza nowe infekcje wirusem Corona | globalne zdrowie

Indonezyjskie organy ds. zdrowia walczą z nowym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem, przy czym Narodowa Agencja Zarządzania Katastrofami (BNPB) zgłasza najwyższą jednodniową sumę, z 14 535 przypadków Potwierdzone za 24 godziny do poniedziałku.

Łączna liczba dziennych przypadków osiągnęła poziom ostatnio obserwowany w styczniu, szczyt walki Indonezji z wirusem.

To daje całkowitą liczbę Indonezji do ponad dwóch milionów ludzi, trzecią najwyższą w Azji po Indiach i Iranie. Co najmniej 294 osoby zmarły w poniedziałek, co daje całkowitą liczbę potwierdzonych zgonów w kraju do ponad 54 950. Zarówno całkowita liczba przypadków, jak i całkowita liczba zgonów należą do najwyższych w Azji Południowo-Wschodniej.

Eksperci ds. zdrowia publicznego twierdzą, że powszechne podróże w okresie świąt muzułmańskich Eid al-Fitr i handel bardziej przenośnym typem delty są uważane za napędzające najnowszą falę.

Wzrost ten wywiera presję na szpitale, w tym w Dżakarcie, gdzie 80% łóżek szpitalnych jest zapełnionych, i zwiększa pilność planu rządu dotyczącego szczepienia miliona osób każdego dnia do przyszłego miesiąca. Jak dotąd władze zaszczepiły w pełni tylko 12,3 miliona z 270 milionów mieszkańców Indonezji, a częściowo zaszczepiły kolejne 10,9 miliona.

Światowa Organizacja Zdrowia powiedziała w zeszłym tygodniu IndonezjaZnaczący wzrost liczby zajętości łóżek szpitalnych był poważnym problemem i wymagał bardziej rygorystycznych środków zdrowotnych i socjalnych, w tym rozległych ograniczeń społecznych.

Rząd oparł się powszechnemu zamknięciu z powodu obaw o skutki gospodarcze. Jednak bardziej rygorystyczne ograniczenia zostaną wprowadzone na dwa tygodnie w 29 „czerwonych strefach” w całym kraju, w których wskaźniki infekcji rosną, a działalność religijna zawieszona w miejscach kultu, restauracjach, kawiarniach i centrach handlowych musi działać z 25% pojemnością, zgodnie z skoordynowanym minister gospodarki Erlanga Hartarto. , Powiedział.

„Sytuacja jest niepokojąca” – powiedział Reris Andono Ahmed, epidemiolog z Uniwersytetu Gajah Mada. „Mamy do czynienia z drugą falą Covid-19 z najbardziej zakaźnym wariantem i niską publiczną zgodnością z protokołami zdrowotnymi”. Zaapelował o zaostrzenie środków.

„Wszystkie wysiłki i polityka rządu mające na celu ograniczenie transmisji Covid-19 będą nieskuteczne, jeśli pozwolą ludziom się gromadzić i gromadzić” – powiedział.

National Covid-19 Task Force poinformował, że nastąpił wzrost liczby infekcji w prowincjach Dżakarta, Banten, Jawa Zachodnia, Jawa Środkowa, Yogyakarta i Jawa Wschodnia. Wszystkie znajdują się na Jawie, najbardziej zaludnionej wyspie Indonezji, liczącej ponad 17 000 mieszkańców.

Wskaźnik śmiertelności przypadków w tym kraju również osiągnął 2,7% od poniedziałku, czyli więcej niż średnia światowa wynosząca 2,2%. Jawa Wschodnia, ojczyzna Surabaya, ma najwyższy wskaźnik ze wszystkich krajów w prowincji, wynoszący 7,3%. Pomimo wzrostu liczby przypadków Indonezja nie zmieniła planu, aby Otwarcie Bali dla międzynarodowych gości w lipcu.

Funkcjonariusze policji instalują blokady dróg, blokując drogę po decyzji rządu o nałożeniu surowszych ograniczeń społecznych w obliczu rosnącej liczby infekcji Covid-19 w Dżakarcie Zdjęcie: Maszt Erham/EPA

W regionie Kudos, gdzie zarażonych zostało 308 pracowników służby zdrowia, w zeszłym tygodniu obłożenie rodzin przekroczyło 90%. Pracownicy zostali zarażeni, mimo że większość otrzymała szczepionkę Sinovac na początku tego roku, co rodzi pytania dotyczące jej skuteczności.

Ale Badai Ismoyo, szef departamentu zdrowia Kudos, powiedział, że wierzy, iż szczepionka zapobiegła rozwojowi ciężkich infekcji u pracowników. powiedział Dżakarta Globe.

W zeszłym tygodniu prezydent Joko Widodo nakazał władzom zwiększenie liczby szczepień. Powolny postęp w zakresie szczepień do tej pory można przypisać ograniczonej globalnej podaży szczepionek, brakowi przygotowania krajowego systemu opieki zdrowotnej i wahaniu szczepień, powiedział Wiku Adisasmito, rzecznik National Covid-19 Task Force.

Rząd otrzymał 104,7 mln dawek szczepionek, w tym 94,5 mln od Sinovac, 8,2 mln od AstraZeneca i 2 mln od Sinopharm. Oczekuje, że w najbliższych miesiącach otrzyma około 50 milionów dawek Pfizera, a następnie 50 milionów dawek Moderny.

Minister zdrowia Budi Gunadi Sadkin powiedział, że umowy dotyczące importu około 104 milionów dawek AstraZeneca zostały dotknięte opóźnieniem, a tylko 20 milionów dawek ma pojawić się w tym roku.

– Z Powiązaną Prasą

READ  Stany Zjednoczone biją dzienny rekord w nowych przypadkach Covid