Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Indyjska policja aresztuje muzułmanki na aukcji

Indyjska policja twierdzi, że aresztowała 20-letniego mężczyznę podejrzanego o stworzenie aplikacji internetowej, która publikowała zdjęcia muzułmańskich kobiet na wirtualną „licytację”.

Aplikacja open source na Github o nazwie „Bulli Bai” – obraźliwe określenie na określenie muzułmańskich kobiet – udostępniła zdjęcia dziesiątek kobiet bez ich zgody, zanim została usunięta.

KPS Malhotra, funkcjonariusz policji w stolicy, New Delhi, powiedział, że jego zespół aresztował 20-letniego studenta inżynierii z Jorhat we wschodnim stanie Assam po dochodzeniu z udziałem państwowego zespołu reagowania na incydenty komputerowe.

Komisarz policji w Bombaju Hemant Nagrale wyświetla dokument podczas przemawiania na konferencji prasowej.
Policja w Bombaju powiedziała, że ​​bada, czy aplikacja, która nie obejmuje żadnych rzeczywistych aukcji ludzi, była częścią „większego spisku”.(AFP: Rajanesh Kakade)

Policja w Bombaju oddzielnie aresztowała dwóch 21-letnich studentów inżynierii i 18-letnią kobietę w związku z wnioskiem.

Celowanie w kobiety muzułmańskie

Policja w Bombaju powiedziała, że ​​bada, czy aplikacja, która nie obejmuje żadnych rzeczywistych aukcji ludzi, była częścią „większego spisku”.

Aplikacja skierowana była do kilku indyjskich dziennikarzy muzułmańskich, w tym Ismata Ary, który złożył skargę na policję, a następnie udostępnił ją w mediach społecznościowych, w której stwierdzono, że aplikacja została „zaprojektowana w celu obrażania muzułmańskich kobiet”.

„Po dzisiejszym aresztowaniu policji w Delhi mam nadzieję, że sprawcy tego szczegółowego nękania muzułmańskich kobiet, w tym dziennikarki takie jak ja, zostaną aresztowani i ukarani” – powiedziała Ara w czwartkowym tweecie.

Muzułmanie stanowią około 14 procent 1,3 miliarda mieszkańców Indii.

Niektóre sektory społeczeństwa były w konflikcie z administracją premiera Narendry Modi i hinduską prawicą, w tym z kontrowersyjną ustawą o obywatelstwie z 2019 r., która wywołała powszechne protesty.

Reuters

READ  Szef Światowej Organizacji Zdrowia powiedział, że nie można wykluczyć teorii wycieku z laboratorium Wuhan Covid