Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Infekcja serca mogła spowodować śmierć polskiego, amerykańskiego bohatera

Infekcja serca mogła spowodować śmierć polskiego, amerykańskiego bohatera

Eksperci medyczni i genetyczni w Polsce twierdzą, że infekcja serca spowodowana przez pospolitą bakterię skórną mogła spowodować śmierć polskiego i amerykańskiego dowódcy wojskowego i bohatera narodowego Tadeusza Kościuszki w 1817 roku.

Warszawa, Polska — Eksperci medyczni i genetyczni w Polsce twierdzą, że infekcja serca spowodowana przez pospolitą bakterię skórną mogła zabić polskiego i amerykańskiego przywódcę wojskowego i bohatera narodowego Tadeusza Kościuszki w 1817 roku.

Eksperci powiedzieli w zeszłym miesiącu, że odkryli genom Cutibacterium acnes w wosku, drewnie i lnie, który od dawna stykał się z zachowaną tkanką serca Caciuszki. Powiedzieli, że mogło to być zapalenie wsierdzia lub zapalenie serca i doprowadziło do jego śmierci w Szwajcarii w wieku 71 lat.

prof. Michael Witt, kierownik Instytutu Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu oraz dr hab. Pobrali próbki do badań molekularnych z urny, w której przechowywano serce na Zamku Królewskim w Warszawie.

W określonych warunkach bakterie skórne mogą atakować narządy wewnętrzne, w tym serce, prowadząc do poważniejszych problemów – powiedział Wit polskiemu radiu Zet24.

Podkreślił, że trudno jednoznacznie stwierdzić, co spowodowało śmierć Kościuszki, ale ich odkrycia doprowadziły ich do „rozsądnej hipotezy”, że bakterie trądzikowe są odpowiedzialne za udokumentowany gwałtowny spadek. Zdrowie i śmierć.

Wcześniej sądzono, że dur brzuszny lub zapalenie płuc zakończyły życie Kościuszki. Mówi się, że po upadku z konia do zimnego strumienia miał wysoką gorączkę i dreszcze.

Urodzony w 1746 roku na terenie ówczesnej Rzeczypospolitej, Kościuszko walczył w amerykańskiej wojnie o niepodległość w 1776 roku jako pułkownik Armii Kontynentalnej. Inżynier wojskowy i architekt, projektował i nadzorował amerykańskie forty, w tym West Point.

Wracając do niespokojnej Polski, dowodził w 1794 r. nieszczęsnym powstaniem przeciwko cesarstwu rosyjskiemu, które anektowało część ziem polskich. Ostatnie lata spędził w Szwajcarii.