Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Innovo pozyskuje 54 54 miliony dla wschodzących gwiazd technologii w Polsce

„Polska może stać się jednym z najlepszych krajów na świecie pod względem sektora technologicznego” – zapewnia partner wykonawczy Tomas Sveboda Nowy. Venture capital ogłosił dziś, że zebrał 54 miliony dolarów na swój fundusz Inovo II, czyli o prawie 50% więcej niż pierwotnie planowano, przy globalnym zainteresowaniu biznesami technologicznymi z siedzibą w Polsce i w szerszym regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE).

Sweepoda dołączył do Innovo siedem lat temu po pracy w banku inwestycyjnym i na niepublicznym rynku kapitałowym i szybko skierował firmę venture capital w stronę firm technologicznych, które widział na poprzednich stanowiskach. Jak sama nazwa wskazuje, Innovo II jest drugim funduszem firmy; Jest to następstwem sukcesu Innovo I, który potroił liczbę zwolenników z portfolio 15 zaawansowanych technologicznie startupów.

Sweepoda uważa, że ​​Polska to wyjątkowa szansa dla inwestorów technologicznych. „Mamy bardzo utalentowanych ludzi z prawdziwą siłą w takich obszarach, jak tworzenie oprogramowania” – mówi. „Koszt prowadzenia biznesu w Polsce też jest niski, więc startupom łatwiej jest szybko się przebić”.

Trzeci składnik, dusza narodowa, został zdeterminowany przez Polaków do zwycięstwa. „Mamy prawdziwą ambicję, by się wykazać” – radzi, ponieważ Polska może być znana z siły swojego sektora technologicznego, a także z niemieckiej produkcji samochodów czy Wielkiej Brytanii uznawanej za centrum globalnych usług finansowych.

Nie należy tego uważać za mrzonkę, ponieważ Polska cieszy się rosnącą międzynarodową renomą dzięki swoim biznesom technologicznym. Ma już regionalnego lidera. Jeden jest najnowszy Raport Polska ma najbardziej konkurencyjny sektor informatyczny ze wszystkich 23 krajów regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

W tej ostatniej zbiórce funduszy globalne fundusze, przedsiębiorcy i biura rodzinne podkreślają potencjał inwestorów w Innovo, wraz z inwestorem kapitałowym, w Europejskim Funduszu Inwestycyjnym. Fundusz zapewnił już szereg możliwości inwestycyjnych, współpracując z kluczowymi inwestorami międzynarodowymi, w tym Andrissen Horowitz, Hawkston Ventures i Point Nine Capital.

Misją Sweepody, jak to widzi, jest nie tylko skuteczne wykorzystanie nowych pieniędzy Innovo II – co spodziewa się zrobić do końca przyszłego roku – ale także dalsze wsparcie szerszej społeczności startupów. Firma już teraz oferuje porady i wsparcie polskim przedsiębiorcom – nie tylko inwestorom – od ekspertów w zakresie prowadzenia firmy, od edukacji po przydatne wskazówki i regularne podcasty.

„Jedna z naszych firm-inwestorów opisała nas jako szwajcarski nóż wojskowy dla założycieli” – mówi z dumą. „Ale to też w naszym interesie – jeśli pomożemy zbudować silny i kompleksowy ekosystem startupów technologicznych w Polsce, zapewni nam to głębokie potencjalne inwestycje”.

Potok będzie kluczem do przyszłego sukcesu Innova. Firma zainwestowała 40% w najlepsze rundy zalążkowe przedsiębiorstw technologicznych w ciągu ostatniego roku i ma dobre doświadczenie w pomaganiu kolejnym firmom w pozyskiwaniu funduszy. Ale potrzebuje takich historii jak Buxi, międzynarodowa witryna kosmetyczna, która wspiera ją od samego początku; Globalny sukces Buxi stał się jednym z pierwszych jednorożców technologicznych w Polsce i został zainwestowany przez Innovo. Sweepoda ma nadzieję, że kraj – a także szerzej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, stworzy również możliwości dla Innova – że będzie w stanie stworzyć znacznie więcej takich firm.

Inovo musi nadal zwracać się do przedsiębiorców, aby wykorzystać ten potencjał. Brak kapitału inwestycyjnego w Polsce czasami zmusza założycieli do przyjęcia bootstrapowego podejścia do wzrostu, a niektórzy przedsiębiorcy nie docenili jeszcze w pełni, jak finansowanie przyspiesza ich ścieżki.

Niemniej jednak Sweepoda uważa, że ​​nadszedł czas, aby przejść do przodu. „Środowisko technologiczne regionu CEE rozwija się w wyjątkowym tempie – w Polsce tempo wzrostu wynosi 70% rocznie” – mówi. „Do 2020 roku blisko 500 milionów dolarów kapitału podwyższonego ryzyka zostało wykorzystanych przez 300 firm, które z pewnością w tym roku wzrosną. Spodziewamy się, że w tej dekadzie wyprodukowanych zostanie 10 jednorożców i kilka dikorożców z Polski”.

READ  Liderzy czescy i polscy osiągnęli kontrakt na wydobycie