Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

iOS 14.5 i inne aktualizacje Apple przynoszą duże zmiany w branży wiadomości

Chyba że podąży za nimi prasa techniczna, a w szczególności Apple
AAPL
Blogowanie dość regularnie, wielkie AppleSprężynowy„ Wydarzenie produktowe na początku tego tygodnia – pierwsze hipotetyczne wydarzenie twórcy iPhone’a w 2021 roku – mogło nie przyszło ci do głowy. Ośmielam się powiedzieć, że zdecydowana większość właścicieli urządzeń Apple jest świadoma dużych ruchów w ekosystemie Apple tylko na peryferiach, np. po pobraniu aktualizacji oprogramowania Obowiązkowy i okazjonalny odbiór dzięki zupełnie nowemu doświadczeniu interakcji z aplikacjami i mobilnym systemem operacyjnym. Zwykli dziennikarze nie są inni. nagrać swoje komentarze w komunikacie prasowym lub lokalny prezenter wiadomości zerknąć na notatki ze scenariusza podczas dzisiejszej transmisji na iPadzie, ale mogą nie być w stanie powiedzieć, na której wersji oprogramowania iOS jest obecnie uruchomione ich urządzenie. Lub co ogłosi Apple na WWDC w tym roku. I nie bez powodu – to zapracowani profesjonaliści, których każdego dnia zbliża się lawina terminów.

Nie popełnij jednak błędu. gotowy czy nie, Nadchodzą ogromne zmiany Dla właścicieli urządzeń Apple wtorkowe wydarzenie „Spring Loaded” zapowiedziało kilku dziennikarzom i wydawcom wiadomości, na których powinni zwrócić szczególną uwagę. Poniżej pogrupujemy je w trzy kategorie. Najpierw porozmawiajmy o tym, co robi Apple iOS 14.5, Nowa wersja jego mobilnego systemu operacyjnego, która ma zostać wydana w poniedziałek lub wtorek przyszłego tygodnia.

iOS 14.5

Wielka wiadomość to coś Facebook trząsł się na swoim miejscu Miesiące temu. Z każdą nową wersją iOS zawsze pojawia się wiele poprawek, aktualizacji i nowych funkcji, ale w iOS 14.5 jest specjalna funkcja, która przyciągnęła wiele uwagi. Od przyszłego tygodnia programiści aplikacji na iOS nie będą już mogli śledzić swoich użytkowników w zakresie różnych aplikacji i Internetu za pomocą ukierunkowanych reklam, chyba że użytkownik wyraźnie udzieli tego pozwolenia. Apple nazywa tę funkcję Przejrzystość śledzenia aplikacjiNie trzeba dodawać, że wpłynie to na reklamodawców i wydawców wiadomości. Niezależnie od tego, czy wydawcy wiadomości wykorzystują możliwość kierowania do potencjalnych nowych subskrybentów spersonalizowanych reklam, producent najpopularniejszej platformy mobilnej w Stanach Zjednoczonych zamyka im teraz drzwi. Te drzwi powinni otworzyć sami subskrybenci, ale widać, dlaczego twórcy aplikacji – i wiele z tych aplikacji dla wydawców wiadomości – są trochę nieufni. Biorąc pod uwagę tę opcję, ile znasz osób, które zgodziłyby się na śledzenie ich?

Nowa generacja iPada Pro

Najlepsze w swojej klasie tablety Apple zawsze były stylowymi bestiami produktywności. Idealny na przykład dla dziennikarzy pracujących w terenie. 30 kwietnia Apple otwiera zamówienia Nowy iPad Pro Działa na potężnym ultraszybkim chipie Apple M1 – tym samym, co MacBook Air i MacBook Pro.

12,9-calowy iPad Pro, który będzie dostępny pod koniec przyszłego miesiąca, będzie dostępny od 1099 USD (11-calowy model będzie dostępny od 799 USD), a ten większy model będzie się również pochwalił ulepszonym wyświetlaczem z 10000 maleńkich diod LED – co robi Apple. Zawołaj go Wyświetlacz Liquid Retina XDR. Oba modele świetnie sprawdzą się w przypadku rozmów wideo, które musisz wykonać w przypadku relacji lub transmisji. Wszystkie z nich będą miały 12-megapikselowe kamery o bardzo wysokiej rozdzielczości, które automatycznie śledzą Cię podczas połączenia wideo. Edycja zdjęć i wideo oraz przetwarzanie tekstu podczas pisania opowiadań lub tekstu w terenie – iPad jest teraz lepszy niż kiedykolwiek do takich zadań.

Podcasty

Następnie porozmawiajmy o nadchodzących zmianach Aplikacja Apple Podcasts I najprawdopodobniej co by oznaczały dla wydawców wiadomości. Dla wielu wydawców podcasty są ważną częścią strategii dotyczących treści redakcyjnych (oraz strategii utrzymania i zaangażowania odbiorców). Pomyśl o czymś takim Gazeta, z New York Times
teraz
W rzeczywistości jest to jeden z najlepszych podcastów spośród wszystkich podcastów Apple. Na początku tego tygodnia dyrektor generalny Apple, Tim Cook, powiedział, że Apple przygotowuje się do wydania największej w historii aktualizacji aplikacji Podcasty. Zmiany obejmują możliwość pobierania przez twórców (a tym samym wydawców wiadomości) opłat abonamentowych od obserwujących podcasty. Apple nazywa tę aktualizację Subskrypcje Apple PodcastsKażdy twórca będzie mógł ustawić własną cenę dla własnego zestawu korzyści, które mogą obejmować słuchanie bez reklam, dostęp do dodatkowych treści oraz wczesny lub wyłączny dostęp do nowych seriali. Te zmiany zostały wprowadzone w maju i wygląda na to, że Apple już współpracuje z wydawcami wiadomości nad tą aktualizacją Podcastów, w tym NPRI Los Angeles Times, I SportowiecZgodnie z zapowiedzią Apple.

READ  Potwierdzono cenę i datę premiery Asus ROG Ally