Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Islandia, Polska HK zacieśnia się wraz z końcem sankcji

Kontrole koronawirusa na Islandii dobiegają końca, ponieważ ograniczenia są zmniejszane w Polsce, na Słowacji i we Włoszech, podczas gdy władze w Hongkongu planują obowiązkowe testy dla wszystkich w okolicy.

Rząd Islandii ogłosił w środę, że zniesie wszystkie pozostałe ograniczenia COVID-19 od piątku.

„Przywracamy nasze normalne życie” – powiedziała dziennikarzom premier Katherine Jakobstotir.

Oprócz operacji krajowych w piątek mają zostać zniesione również ograniczenia wjazdu do kraju.

„Powszechna odporność społeczna na COVID-19 jest głównym sposobem wyjścia z epidemii” – powiedziało w oświadczeniu ministerstwo zdrowia, powołując się na urzędników epidemiologicznych.

„Aby to osiągnąć, jak najwięcej osób powinno być zarażonych wirusem, ponieważ szczepionki nie wystarczą, nawet jeśli zapewniają dobrą ochronę przed poważnymi chorobami” – dodał.

Islandia, z populacją 368 000, odnotowała ostatnio od 2100 do 2800 infekcji dziennie.

W całej epidemii zgłoszono ponad 115 000 infekcji, a 60 osób zmarło z powodu COVID-19.

Podobnie polski rząd chce znieść większość ograniczeń w związku ze spadającymi wskaźnikami infekcji.

Minister zdrowia Adam Nidzilsky powiedział w środę w Warszawie, że od 1 marca wszystkie ograniczenia gospodarcze zostaną zniesione.

Obejmują one kontrolę przepustowości w centrach handlowych, restauracjach, hotelach i obiektach rozrywkowych.

Tendencja spadkowa nowych infekcji jest bardzo wyraźna, powiedział Nietzsche.

Pozostaje tylko transport publiczny i przymusowe maskowanie w domu oraz siedem dni izolacji dla ofiar.

Słowacki rząd zapowiedział dalsze złagodzenie sankcji, co oznacza, że ​​wszystkie operacje w kraju zostaną zniesione od soboty.

Od tego dnia wydarzenia sportowe i kulturalne będą ponownie dostępne bez dowodu szczepienia lub negatywnego testu na koronawirusa.

Takie wymagania dotyczące wejścia do restauracji również zostaną zniesione.

Na niektórych obszarach będą obowiązywać ograniczenia dotyczące wielkości grup, a ludzie będą musieli nosić maski w pomieszczeniach i w środkach transportu publicznego.

Jeśli odstęp co najmniej dwóch metrów nie jest możliwy, maskę FFP2 należy nosić podczas ważnych imprez na świeżym powietrzu.

READ  Polska: Zmiany w prawie podatkowym od 2022

Przy 49,8 procent, Słowacja miała najniższy wskaźnik szczepień w Unii Europejskiej od środy.

Włoski rząd zakończy stan wyjątkowy COVID-19 31 marca, powiedział w środę włoski premier Mario Draghi, obiecując stopniowy powrót do normalności po ponad dwóch latach kryzysu zdrowotnego.

Liczba przypadków wirusa koronowego i liczba zgonów spada w ostatnich tygodniach, a rząd znajduje się pod presją firm i niektórych partii politycznych, aby stopniowo znosić ograniczenia obowiązujące od początku 2020 roku.

„Będziemy uważnie monitorować sytuację epidemiczną i jesteśmy gotowi do interwencji w przypadku wybuchu epidemii. Ale naszym celem jest jak najszybsze pełne otwarcie” – powiedział Drake w przemówieniu we Florencji.

31 stycznia 2020 r. ustanowiono stan wyjątkowy, umożliwiający funkcjonariuszom narzucanie reguł w drodze dekretu.

Przeniesienie wygasa pod koniec przyszłego miesiąca i nie zostanie odnowione, powiedział Draghi.

Tak zwana ulepszona zielona karta zdrowia, która pokazuje dowody na szczepionkę lub niedawny powrót do zdrowia oraz potrzebę dostępu do wielu lokalizacji, zostanie wycofana, zaczynając od zajęć na świeżym powietrzu, powiedział Drake.

Hongkong odnotował w środę 8674 nowych infekcji COVID-19, ponieważ władze ogłosiły zaostrzenie kontroli społecznych, gdy miasto zaczęło walczyć z epidemią i przygotowywać się do obowiązkowego testu mieszkańców.

Od czwartku mieszkańcy będą musieli pokazać swoje szczepienia, aby dostać się do miejsc, w tym supermarketów, centrów handlowych i restauracji, nosić maski na wszystkie treningi na świeżym powietrzu i nie będą mogli zdejmować masek do jedzenia lub picia w transporcie publicznym.

Hongkong stosuje strategię „Dynamic Zero Covit” podobną do strategii Chin kontynentalnych, której celem jest wyeliminowanie wszelkich eksplozji za wszelką cenę, a nie próba życia z wirusem.

W środę rząd zapowiedział, że „ograniczy ruch ludzi tak bardzo, jak to możliwe”.

Urzędnicy ds. zdrowia odnotowali we wtorek 24 zgony, w porównaniu do 32 zgonów i 6211 nowych przypadków.

READ  Wojna robaków: polscy politycy proszą się o jadalne owady

Podczas gdy bary, siłownie i inne firmy są już zamknięte, a centra handlowe opuszczone, podczas gdy wielu mieszkańców pracuje z domu, prezydent Hongkongu Gary Lam powiedział, że szkoły rozpoczną lato we wtorek, a nowy rok w sierpniu.

Rodzice powiedzieli, że martwią się o edukację swoich dzieci i zdrowie psychiczne.

Niektóre kampusy szkolne mogą być wykorzystywane do testów i izolacji, ponieważ obowiązkowe testy na infekcje rozpoczną się w przyszłym miesiącu.

Mieszkańcy muszą testować trzy razy, a 7,4 miliona miast jest w stanie przetestować około miliona ludzi dziennie, powiedział Lam.

Wielu mieszkańców czuje się zmęczonych najbardziej przerażającymi akcjami od wybuchu epidemii dwa lata temu.

Z oświadczeniem organu ochrony danych