Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jabra PanaCast 20 — kamera internetowa 4K do wideokonferencji Ultra (recenzja)

Jabra PanaCast 20 to kamera internetowa 4K. Jest przeznaczony do osobistych wideokonferencji, a także do użytku w małych grupach. Jest to również jedna z najinteligentniejszych kamer internetowych z wbudowaną optymalizacją obrazu AI do inteligentnego powiększania, sterowania oświetleniem i centrowania kadru twarzy.

Jak mawiał John Laws: „Oleje to nie oleje”, a nasz test kamery internetowej potwierdza ten truizm. Niektóre mogą oferować rozdzielczość 2K lub 4K, ale niewielu oferuje zintegrowany pakiet przetwarzania AI, który oferuje PanaCast 20.

Gdybym miał wybrać najlepszą funkcję, to byłby to super obraz 4K HDR w każdych warunkach oświetleniowych. Ale byłbym niedbały, gdybym nie wspomniał, że trzy mikrofony MEMS są naprawdę dobre dla czystego dźwięku i działają na USB-C 3.1/2 Gen 1/2 lub USB-A 2.0.

Jabra PanaCast 20 Model VSU 030

stronie internetowej strona produktu
Cena 559 $, ale możesz zrobić zakupy po okazyjnej cenie
od Specjaliści Jabra Online, Unified Communications i główne sklepy IT, takie jak Mwave
Gwarancja 2-letnia ACL
Jabra Jabra to duńska marka specjalizująca się w sprzęcie audio i systemach wideokonferencyjnych. Własność GN Audio (ponad 150 lat). Opracował pierwszą transkontynentalną komunikację telegraficzną w XIX wieku, opracował technologię 2,4 GHz w aparatach słuchowych z bezpośrednim wybieraniem i wyprodukował pierwszy na świecie aparat słuchowy z bezpośrednim strumieniowym przesyłaniem dźwięku stereo.
jeszcze CyberShack Jabra Wiadomości i recenzje

Pierwsze wrażenie – bardzo mocne i bardzo dobre

Jabra PanaCast 20 jest wykonany z odlewanego ciśnieniowo stopu i ma matowe, anodowane na czarno wykończenie. Jest dostarczany w twardym, płóciennym futerale z kablem 1,5 m USB-A 3.0 na USB-C.

Nasze początkowe wrażenie „po wyjęciu z pudełka” jest takie, że obraz jest jaśniejszy, wyraźniejszy, spójniejszy i prawdopodobnie bardziej pochlebny niż inne testowane przez nas obrazy. Do przeprowadzenia testów przeglądowych będziemy jednak używać aplikacji Jabra Direct Windows lub macOS.

READ  Tim Cook to człowiek honoru, premiera Samsung Quest Pro i GPT-4

Aplikacja Jabra Direct

Nie potrzebujesz aplikacji do korzystania z urządzenia — systemy Windows i macOS obsługują ją natywnie. Aplikacja jest przeznaczona dla wszystkich produktów Jabra UC, a także do aktualizacji oprogramowania układowego. Znajduje się na pasku zadań do wywołania, aby kontrolować ruch kamery – elektroniczny zoom, panoramowanie, pochylanie itp.

Posiada również specjalny chip dla używanego urządzenia Jabra. W tym przypadku steruje inteligentnym zoomem (centrowanie twarzy i przybliżanie – możesz wybrać pole widzenia od 45/60/75/90 stopni); Obraz w obrazie (jeśli oprogramowanie do obsługi spotkań jeszcze tego nie robi); i pełne korekty jakości obrazu.

Ale ponieważ przechowuje wszystkie ustawienia na urządzeniu i wszystkie systemy AI są wbudowane, nie musisz korzystać z aplikacji.

egzaminy

Test przeprowadzamy przy <40 (noc), 200 (odczyt), 400 (biurko) i 1000+ lumenów. Aparat z przysłoną f/2.25 wyświetla wyraźny i jasny obraz w każdych warunkach. Auto HDR działa dobrze, zapewniając dobrą szczegółowość w cieniach i światłach. Przepraszamy, zrzut ekranu systemu Windows dezaktywuje podgląd z aparatu - więc nie ma obrazów.

Dokładność

Jest to czujnik 13 MP, ale rejestruje wideo 16: 9, 3840 x 2160 @ 30 fps przy 8,3 MP. Reszta czujnika MP jest przeznaczona do „bezstratnego” zoomu cyfrowego oraz elektronicznych funkcji obrotu i pochylenia. Może również działać w FHD 1080p @ 30fps lub SD 720p @ 30fps, jeśli rozmiar strumienia wideo stanie się problemem.

głos

Trzy mikrofony jakości MEMS (100Hz do 8kHz) pokrywają częstotliwość czystego dźwięku. Dwa strzały do ​​przodu (stereo) i górny mikrofon do redukcji szumów.

Wykorzystanie UC

Wiadomo, że Jabra jest kompatybilna z większością aplikacji UC, takich jak Microsoft Teams i Zoom.

zwiększać

Zawiera wbudowaną podstawkę pod monitor i calowy statyw.

Wskazówki dotyczące korzystania z kamery internetowej

 • Umieszczenie go nieco wyżej niż wysokość głowy / oczu jest bardziej pochlebne niż umieszczenie go poniżej, gdzie może pojawić się podwójny podbródek i więcej
 • słabe światło Logitech Litra Glow — to lampa wideo z zaletami (recenzja) Z przodu i nieco powyżej usunie przebarwienia i zmarszczki skóry, choć sterowanie światłem AI jest wyjątkowe
 • Użyj cyfrowej tapety – najlepiej po prostu rozmycie bokeh. Zatłoczone tła i te, które twierdzą, że mają okna na zewnątrz, rozpraszają i mogą powodować zacinanie się i rozrywanie obrazu.
 • Aparat obsługuje USB-C, więc jeśli możesz, użyj tego portu w komputerze/stacji dokującej
 • Rozdzielczość 4K jest świetna, ale w przypadku większości wideokonferencji 1080p to wszystko, czego potrzebujesz, aby zmniejszyć przepustowość lub pracować z mniejszą prędkością pobierania z Internetu. 4K @ 30fps wymaga szybkości wysyłania około 20-25 Mb/s. Jeśli korzystasz z komórkowej transmisji danych lub nie masz nieograniczonego limitu danych, pamiętaj, że 30-minutowa rozmowa konferencyjna może wykorzystać do gigabajta przepustowości.
 • Wi-Fi może być najsłabszym ogniwem. Jeśli komputer używa Wi-Fi do łączenia się z routerem, możesz łatwo przepracować połączenie. Do połączenia komputera z routerem najlepiej jest użyć routera Wi-Fi 6 AX (duplex) i komputera lub kabla 1 Gigabit Ethernet
READ  Ujawniono ceny telewizora LG 2022 OLED Evo, 42-calowy C2 kosztuje 1399 USD

Oferta CyberShack – PanaCast 20 to świetna kamera internetowa 4K do pracy w domu lub do użytku profesjonalnego

Prowadzę dużo wideokonferencji i stopniowo przestawiam się z mojej podstawowej kamery internetowej 720p na 1080p, 2K i 4K. Nie używam 4K do próżności. Umożliwia uczestnikom wideokonferencji uzyskanie możliwie najlepszego obrazu, a mowa ciała wiele mówi.

Tak więc, kiedy widzisz mnie na wideokonferencji, moja twarz jest z przodu i na środku z odpowiednim powiększeniem, aby wyciąć irytujące tło. W porównaniu do moich rodaków, którzy zwykle pokazują całą salę, ich twarz zajmuje niewielką część tego.

Mikrofony działają również tak dobrze, że nie potrzebujesz zestawu słuchawkowego, chociaż para głośników pomoże ci lepiej słyszeć innych. Jego funkcje w słabym świetle, powiększanie i ustawianie ostrości AI są wiodące w swojej klasie.

Jabra Bana Obsada 20

559 $, ale możesz robić zakupy

Pozytywy

 • Znakomita konstrukcja i gwarancja
 • Podłącz i idź — nie jest potrzebna żadna aplikacja
 • Instrukcja okładki prywatności
 • Inteligentny zoom i regulacja obrazu
 • Najlepszy obraz we wszystkich kodach świetlnych

Negatywy

 • Jeśli musisz zapytać o cenę – nie rób tego.