Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jak dziś wieczorem oglądać niesamowity meteor Leonid w Australii

Jak dziś wieczorem oglądać niesamowity meteor Leonid w Australii

Koniecznie spójrz dziś wieczorem w niebo — jasny deszcz meteorytów ma rozświetlić ciemność, a eksperci twierdzą, że to widok, którego nie chcesz przegapić.

Roczny Leonid deszcz meteorytów Słynie z jasnych meteorów, które przynoszą jasne kolorowe światła na niebo, a Australijczycy będą mogli zobaczyć szczyt we wczesnych godzinach piątkowego poranka.

Obejrzyj wideo powyżej: wszystko, co musisz wiedzieć o dzisiejszym deszczu meteorytów.

Oglądaj najnowsze wiadomości na Channel 7 lub transmituj za darmo na 7plus >>

Met Office mówi stronie internetowej.

Chociaż Leonidy zwykle nie wytwarzają większości meteorów, astronom Stuart Clark pisze, że mogą być bardzo jasne. Stróż.

„Uderzają w naszą atmosferę z prędkością około 70 km na sekundę i mogą być bardzo jasne i kolorowe” – powiedział.

Kule ognia i ziemskie meteory są również charakterystyczne dla deszczu Leonida. Kule ognia są jaśniejsze, większe i mogą trwać dłużej niż zwykły meteor, podczas gdy ziemskie meteory pojawiają się blisko horyzontu z długimi, kolorowymi ogonami.

Niestety dla Australii, Leonidy są znacznie łatwiejsze do zobaczenia z półkuli północnej, ale deszcz jest nadal widoczny z półkuli południowej.

„Z Sydney w Australii promieniowanie wzrasta tylko we wczesnych godzinach porannych, pozostawiając niewiele czasu przed świtem” – powiedział Clark.

Dziesiątki meteorów widzianych z Obserwatorium Uniwersytetu Stanowego Nowego Meksyku podczas burzy Leonid w listopadzie 1966 r. przypisano mu: a. Scotta Morella/AP

Deszcz meteorów bierze swoją nazwę od konstelacji Lwa Lwa, gdzie meteory będą pochodzić z gwiazd tworzących lwią grzywę.

Ale nie musisz patrzeć w kierunku konstelacji, ponieważ meteory będą pojawiać się na całym niebie.

Deszcz meteorytów jest znany z tworzenia spektakularnych burz, kiedy scena wytwarza tysiące meteorów na godzinę.

Jednak ostatnia burza miała miejsce w 2001 roku i oczekuje się, że powtórzy się dopiero około 2035 roku.

Trudno jest przewidzieć intensywność meteorytów, a obserwatorzy gwiazd mogą zobaczyć mniej meteorów niż oczekiwano.

„Jest jednak bardziej prawdopodobne, że wystąpi mniej intensywny deszcz kilkuset meteorów na godzinę” – podało biuro.

Zanieczyszczenie światłem z miast może utrudniać widzenie, więc udaj się do spokojniejszego miejsca z mniejszą liczbą świateł.

Znajdź otwartą przestrzeń z szerokim widokiem nieba i nie zapomnij spakować się.

Jeśli chcesz Przedstawienie deszczu meteorytów LeonidaNASA sugeruje użycie aparatu z ręcznym ustawianiem ostrości na statywie z kablem spustu migawki lub wbudowanego timera z obiektywem szerokokątnym.

Poniżej znajdują się godziny, w których można uzyskać najlepszy widok, według lokalnych stref czasowych. Wszystkie czasy znajdują się w czas i data.

READ  Australijskie badania pokazują, że liczba zachorowań na raka związanego z otyłością wzrosła czterokrotnie w ciągu jednego pokolenia

Jeśli chcesz zobaczyć tę zawartość, dostosuj się .

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak używamy plików cookie, zobacz Przewodnik po plikach cookie.

Nowa Południowa Walia

 • Sydnej: Prysznic wznosi się 18 listopada o 2:14 i zachodzi o 12:14 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
 • Newcastle: Prysznic wznosi się 18 listopada o 2:10 i zachodzi o 12:14 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
 • Wollongong: Prysznic wznosi się 18 listopada o 2:17 i zachodzi o 12:14 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
 • Port kawowy: Prysznic wznosi się 18 listopada o 1:58 i zachodzi o 12:14 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
 • Port Macquarie: Prysznic wznosi się 18 listopada o 2:02 i zachodzi o 12:13 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
 • Dubbo: Deszcz wzniesie się 18 listopada o 2:21 i zajdzie o 12:28 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
 • Burke: Deszcz wzniesie się 18 listopada o 2:27 i zajdzie o 12:44 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
 • Albury: Prysznic wznosi się 18 listopada o 2:37 i zachodzi o 12:26 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
 • waga waga: Prysznic wznosi się 18 listopada o 2:33 i zachodzi o 12:26 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.

Wiktoria

 • Melbourne: Prysznic wznosi się 18 listopada o 2:49 i zachodzi o 12:29 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
 • Geelong: Prysznic wznosi się 18 listopada o 2:52 i zachodzi o 12:31 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
 • Bendigo: Prysznic wznosi się 18 listopada o 2:49 i zachodzi o 12:35 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
 • Ballarat: Prysznic wznosi się 18 listopada o 2:53 i zachodzi o 12:34 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
 • Shepparton: Prysznic wznosi się 18 listopada o 2:44 i zachodzi o 12:31 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
 • Mildura: Deszcz powinien wzrosnąć 18 listopada o 2:51 i zajść o 12:49 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
 • I Dungę: Prysznic wznosi się 18 listopada o 2:37 i zachodzi o 12:26 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
READ  Rozwiązanie zagadki środkowego plejstocenu

Queensland

 • Brisbane: Źródło deszczu powinno wzrosnąć o 12:53 18 listopada i zajść o 11:21 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
 • Złote Wybrzeże: Prysznic wznosi się 18 listopada o godzinie 00:52 i zachodzi o godzinie 11:18 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
 • Słoneczne Wybrzeże: Deszcz powinien wzrosnąć 18 listopada o 12:51 i zajść o 11:23 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
 • Toowoomba: Prysznic wznosi się 18 listopada o godzinie 00:57 i zachodzi o godzinie 11:25 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
 • Rockhampton: Prysznic wznosi się 18 listopada o 12:55 i zachodzi o 11:39 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
 • Mackay: Prysznic wznosi się 18 listopada o 12:56 i zachodzi o 11:48 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
 • Bundaberg: Prysznic wznosi się 18 listopada o 12:53 i zachodzi o 11:29 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
 • Kopce: Prysznic wznosi się 18 listopada o godzinie 1:02 i zachodzi o godzinie 12:10 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
 • Townsville: Prysznic wznosi się 18 listopada o godzinie 1:02 i zachodzi o godzinie 12:01 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.

akt

 • Canberra: Prysznic wznosi się 18 listopada o 2:26 i zachodzi o 12:19 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić słaba widoczność z księżyca i zła pogoda. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
READ  Promowanie rehabilitacji powysiłkowej jako nowego i skutecznego narzędzia do radzenia sobie z objawami stwardnienia rozsianego

Tasmania

 • Hobart: Prysznic wznosi się 18 listopada o 2:54 i zachodzi o 12:05 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
 • Launceston: Deszcz powinien wzrosnąć 18 listopada o 2:51 i zajść o 12:10 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.

Południowa Australia

 • Adelaida: Deszcz wznosi się 18 listopada o 2:37 i zachodzi o 12:32 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
 • Góra Gambier: Prysznic wznosi się o 2:36 rano 18 listopada i zachodzi o 12:16 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.

Zachodnia część Australii

 • Pert: Prysznic wznosi się 18 listopada o 1:31 i zachodzi o 11:40 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
 • Kalgoorlie: Prysznic wznosi się 18 listopada o 1:06 i zachodzi o 11:20 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić słaba widoczność z księżyca i zła pogoda. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
 • Bal studencki: Prysznic wznosi się 18 listopada o 12:38 i zachodzi o 11:42 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.

Północne terytorium

 • Darwin: Prysznic wznosi się 18 listopada o 1:24 i zachodzi o 12:47 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić spadek widoczności z Księżyca. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.
 • Alice Springs: Prysznic wznosi się 18 listopada o 1:32 i zachodzi o 12:15 przy bardzo dobrej widoczności. Może wystąpić słaba widoczność z księżyca i zła pogoda. Spodziewane jest do 10 meteorów na godzinę.

Z CNNem

Jeśli chcesz zobaczyć tę zawartość, dostosuj się .

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak używamy plików cookie, zobacz Przewodnik po plikach cookie.

Jeśli chcesz zobaczyć tę zawartość, dostosuj się .

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak używamy plików cookie, zobacz Przewodnik po plikach cookie.