Naukowcy stwierdzili, że bez tych asteroid Ziemia nadal byłaby niegościnna i pozbawiona życia.
66 milionów lat temu gigantyczna asteroida zniszczyła około 75% całego życia na Ziemi. (Zdjęcie: NASA)
Przez India Today Web Desk: Około 4,6 miliarda lat temu Układ Słoneczny był gorącym, suchym miejscem i wtedy zaczął się formować nasz świat. Ziemia dopiero się formowała.
Nowe badanie ujawniło teraz, że życie na Ziemi nie było przypadkiem, wszystko zaczęło się w zewnętrznym Układzie Słonecznym, kiedy woda została przetransportowana do niebieskiego marmuru.
Naukowcy stwierdzili, że Ziemia pozostałaby niegościnna i pozbawiona życia, gdyby wody nie dostarczały na nią asteroidy pochodzące z zewnętrznych części Układu Słonecznego. Próbki zwrócone z asteroidy 162173 Ryugu przez Japońską Agencję Kosmiczną (JAXA) Hayabusa2 ujawniły unikalne szczegóły.
Przeczytaj także | System rakietowy Patriot: bateria za miliard dolarów, która uratuje Ukrainę przed rosyjskimi dronami
uczenie się Opublikowano w Nature Astronomy Stwierdza, że chociaż dostarczanie wody do wewnętrznego Układu Słonecznego, w tym do Ziemi, wciąż jest przedmiotem dyskusji, preferencyjna rola asteroid wodnych w tym procesie jest poparta pomiarami izotopowymi.
„Uważamy, że Ziemia ma dużo wody. Są Święta Bożego Narodzenia i cieszymy się na myśl o śniegu. Ale skąd wzięła się cała ta woda? Ziemia powstała w suchym wewnętrznym Układzie Słonecznym. To nie było miejsce gdzie było dużo wody. Naukowcy ogólnie zgadzają się, że woda na Ziemi mogła zostać zatkana przez mokre asteroidy, które powstały w zewnętrznych częściach Układu Słonecznego, a następnie zostały wyrzucone do wewnątrz, prawdopodobnie w odpowiedzi na ruch planet-olbrzymów” – dr Richard Greenwood, który prowadził prace analityczne, wyjaśnił.
Przeczytaj także | Jak znaleźć wodę na Marsie? Skalne lodowce na ziemi ukrywają dowody
Międzynarodowy zespół naukowców, kierowany przez astronomów z Open University w Wielkiej Brytanii, przeprowadził światowej klasy analizę izotopów tlenu w próbkach, która ujawniła, że cząstki Ryugu znajdują się bardzo blisko rzadkiej grupy meteorytów bogatych w wodę, znanych jako CI ( typu Iwona)1.
Stałe te są bardzo kruchymi materiałami i zwykle rozpadają się podczas wejścia do atmosfery, więc generalnie nie docierają do powierzchni Ziemi jako próbki możliwe do odzyskania. Jednak nowa analiza ujawnia, że ta grupa jest bardziej rozpowszechniona wśród planetoid niż wcześniej sądzono.
„Próbki zwrócone przez sondę Hayabusa2 dały wyjątkową okazję do zbadania starożytnych i delikatnych pierwotnych materiałów, które nie mogły przetrwać wejścia do atmosfery. Nasz zespół składa się z naukowców z Japonii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Badaliśmy cząstki Ryugu w najdrobniejsze szczegóły przy użyciu najnowocześniejszych technik”.
Przeczytaj także | Katastrofy klimatyczne sparaliżowały Ziemię w 2022 roku
„Całkowity miłośnik kawy. Miłośnik podróży. Muzyczny ninja. Bekonowy kujon. Beeraholik.”
More Stories
Prognoza cukrzycy w Australii w 2024 r. | Wiadomości o Mirażu
„Gorąca sauna żabia” pomaga australijskim gatunkom w walce ze śmiercionośnym grzybem
Model sztucznej inteligencji poprawia reakcję pacjentów na leczenie raka