Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jak zabójcze asteroidy uratowały Ziemię

Naukowcy stwierdzili, że bez tych asteroid Ziemia nadal byłaby niegościnna i pozbawiona życia.

Nowe DelhiiZaktualizowano: 27 grudnia 2022 o 11:32 IST

krater asteroidy

66 milionów lat temu gigantyczna asteroida zniszczyła około 75% całego życia na Ziemi. (Zdjęcie: NASA)

Przez India Today Web Desk: Około 4,6 miliarda lat temu Układ Słoneczny był gorącym, suchym miejscem i wtedy zaczął się formować nasz świat. Ziemia dopiero się formowała.

Nowe badanie ujawniło teraz, że życie na Ziemi nie było przypadkiem, wszystko zaczęło się w zewnętrznym Układzie Słonecznym, kiedy woda została przetransportowana do niebieskiego marmuru.

Naukowcy stwierdzili, że Ziemia pozostałaby niegościnna i pozbawiona życia, gdyby wody nie dostarczały na nią asteroidy pochodzące z zewnętrznych części Układu Słonecznego. Próbki zwrócone z asteroidy 162173 Ryugu przez Japońską Agencję Kosmiczną (JAXA) Hayabusa2 ujawniły unikalne szczegóły.

Przeczytaj także | System rakietowy Patriot: bateria za miliard dolarów, która uratuje Ukrainę przed rosyjskimi dronami

uczenie się Opublikowano w Nature Astronomy Stwierdza, że ​​chociaż dostarczanie wody do wewnętrznego Układu Słonecznego, w tym do Ziemi, wciąż jest przedmiotem dyskusji, preferencyjna rola asteroid wodnych w tym procesie jest poparta pomiarami izotopowymi.

Japońska Agencja Lotnictwa i Kosmonautyki (JAXA) statek kosmiczny Hayabusa2. (Zdjęcie: JAXA)

„Uważamy, że Ziemia ma dużo wody. Są Święta Bożego Narodzenia i cieszymy się na myśl o śniegu. Ale skąd wzięła się cała ta woda? Ziemia powstała w suchym wewnętrznym Układzie Słonecznym. To nie było miejsce gdzie było dużo wody. Naukowcy ogólnie zgadzają się, że woda na Ziemi mogła zostać zatkana przez mokre asteroidy, które powstały w zewnętrznych częściach Układu Słonecznego, a następnie zostały wyrzucone do wewnątrz, prawdopodobnie w odpowiedzi na ruch planet-olbrzymów” – dr Richard Greenwood, który prowadził prace analityczne, wyjaśnił.

Przeczytaj także | Jak znaleźć wodę na Marsie? Skalne lodowce na ziemi ukrywają dowody

READ  Ciemne niebo, spotkanie Jowisza z Księżycem i start Boeinga America: co można zobaczyć na nocnym niebie w tym tygodniu

Międzynarodowy zespół naukowców, kierowany przez astronomów z Open University w Wielkiej Brytanii, przeprowadził światowej klasy analizę izotopów tlenu w próbkach, która ujawniła, że ​​cząstki Ryugu znajdują się bardzo blisko rzadkiej grupy meteorytów bogatych w wodę, znanych jako CI ( typu Iwona)1.

Stałe te są bardzo kruchymi materiałami i zwykle rozpadają się podczas wejścia do atmosfery, więc generalnie nie docierają do powierzchni Ziemi jako próbki możliwe do odzyskania. Jednak nowa analiza ujawnia, że ​​ta grupa jest bardziej rozpowszechniona wśród planetoid niż wcześniej sądzono.

„Próbki zwrócone przez sondę Hayabusa2 dały wyjątkową okazję do zbadania starożytnych i delikatnych pierwotnych materiałów, które nie mogły przetrwać wejścia do atmosfery. Nasz zespół składa się z naukowców z Japonii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Badaliśmy cząstki Ryugu w najdrobniejsze szczegóły przy użyciu najnowocześniejszych technik”.

Przeczytaj także | Katastrofy klimatyczne sparaliżowały Ziemię w 2022 roku