Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

NASA traktuje obronę asteroid jako priorytet, przesuwając misję Near-Earth Object Surveyor do fazy rozwoju

Wizja artystyczna misji NEO Surveyor. Źródło zdjęcia: NASA/JPL-Caltech/The Planetary Society

W dziedzinie inżynierii istnieje stare powiedzenie – to, co się opłaca, jest budowane. Więc na pewno będziesz zadowolony w społeczności planetarnej, że jako geodeta NEO, projekt, który organizacja wspierała głównie w ciągu ostatnich kilku lat, pomyślnie przeszedł przez wyczerpujący proces budżetowy NASA, aby przejść do etapu „rozwoju” z okiem do uruchomienia systemu w 2028 roku.


NEO Surveyor to, jak sama nazwa wskazuje, satelita zaprojektowany specjalnie do badania obiektów bliskich Ziemi (NEO). Jednym z jego głównych wkładów będzie poszukiwanie asteroid i innych małych obiektów, które prawdopodobnie znajdą się na ostatecznym kursie kolizyjnym z Ziemią, ale nie są widoczne dla misji przeglądowych NEO ze względu na ich położenie w Układzie Słonecznym.

Ich referencje są zwykle uczciwe szum przed przytłaczającym sygnałem ze słońca. Ale NEO Surveyor będzie w stanie wykrywać sygnatury cieplne poszczególnych asteroid, co pozwoli mu izolować potencjalnie niebezpieczne asteroidy za pomocą tej nowej technologii. Ze zwiększonym naciskiem naObrona planetarnaNASA, jak to się teraz nazywa, od jakiegoś czasu interesuje się misją, którą po raz pierwszy zaproponowano w 2005 roku.

Ale, jak w przypadku wszystkich biurokracji, NASA boryka się z budżetem, a NEO Surveyor nie był wyjątkiem. Agencja pierwotnie anulowała budżet NEO Surveyor na lata podatkowe 2022 i 2023, zmuszając naukowców i inżynierów projektu do przejścia do innych projektów w celu uzyskania zapłaty. Więc kiedy NASA ponownie odebrała rachunek za projekt, kwota wzrosła do 1,2 miliarda dolarów, częściowo z powodu wyższej inflacji w całej gospodarce w minionych latach.

UT ma wiele treści o tym, jak chronić się przed asteroidami. Pierwszym krokiem jest zawsze je znaleźć.

Pomimo tej podwyżki cen Towarzystwo Planetarne oczekuje, że Kongres wesprze misję, częściowo dzięki ponad 5000 osób, które napisały do ​​swoich lokalnych przedstawicieli w imieniu projektu. W innym pokazie poparcia, pozornie nieistotna ustawa CHIPS and Science Act uchwalona przez Kongres na początku tego roku zmusiła NASA do zaprzestania cięcia funduszy na programy, nawet jeśli nastąpi przekroczenie kosztów innych programów (takich jak, powiedzmy, JWST).

Teraz z zabezpieczonym finansowaniem, Przypisanie Przechodzi do budowania i testowania sprzętu do lotu jako trzecia część pięcioetapowego cyklu projektu NASA. Pod koniec tej fazy C cały sprzęt powinien być gotowy do ostatecznego montażu i testowania. Ale jest jeszcze długa droga do przebycia i być może przekroczenie własnych kosztów, zanim NEO Surveyor będzie mógł oficjalnie znaleźć się w kosmosie i zebrać cenne dane na temat naszych najbliższych planetarnych sąsiadów. Ale na razie wydaje się, że projekt jest na dobrej drodze do dostarczenia tych użytecznych punktów danych, choć nieco później niż mieli nadzieję zwolennicy projektu.

cytat: NASA stawia obronę przed asteroidami jako priorytet, przenosi misję geodety obiektów bliskich Ziemi do rozwoju (2022, 27 grudnia) Źródło 27 grudnia 2022 r. z https://phys.org/news/2022-12-nasa-asteroid-defense -priority -neo.html

Niniejszy dokument podlega prawu autorskiemu. Poza wszelkimi uczciwymi transakcjami do celów prywatnych studiów lub badań, żadna część nie może być powielana bez pisemnej zgody. Treść jest udostępniana wyłącznie w celach informacyjnych.

READ  Fizycy odkrywają najstarszą do tej pory ciemną materię za pomocą mikrofal