Japoński górnik Sojitz i jego partner w firmie naftowej Eneos zbudują farmę fotowoltaiczną o mocy 204 MW w Queensland Western Downs jako pierwszy krok w kierunku wykorzystania możliwości ekologicznego wodoru w Australii.
Rząd Queensland ogłosił inwestycję w czwartek, tego samego dnia ogłosił, że to zrobi Stwórz fundusz energii odnawialnej i wodoru o wartości 2 miliardów dolarów to Wspieranie nowych projektów i miejsc pracy, a jego celem jest 50% odnawialnych źródeł energii do 2030 roku.
Farma fotowoltaiczna zostanie zbudowana w Edenvale, wzdłuż Condamine Road do Kogan, około 20 km na południe od Cinchilla, oraz na obszarze, na którym wiele innych projektów fotowoltaicznych już działa lub jest w trakcie budowy. Zobacz nowości RenewEconomy Wielkoskalowa mapa farmy słonecznej Australii
„Jest to demonstracja międzynarodowego zaufania do siły naszego planu naprawy gospodarczej i przyszłości energii odnawialnej w Queensland” – powiedziała premier Anastasia Balchuk w oświadczeniu.
Sojitz jest jedną z największych japońskich firm handlowych i zarządza trzema kopalniami węgla w Queensland, w tym pobliską kopalnią koksu Gregory Krinium, która będzie kupować część produkcji nowej farmy fotowoltaicznej.
Eneos jest największą japońską firmą naftową, ale interesuje się również odnawialnymi źródłami energii i wodorem, a w 2018 r. z powodzeniem wyeksportował do Japonii zielony wodór z ośrodka badawczego Uniwersytetu Queensland University of Technology w Redlands, na wschód od Brisbane. Był to pierwszy tego typu eksport.
Eneos powiedział, że była to pierwsza inwestycja w energię słoneczną w Australii i została dokonana głównie w celu stworzenia łańcucha dostaw wodoru bez dwutlenku węgla w Australii. Przygląda się zarówno ekologicznym produktom wodorowym, jak i amoniakalnym i planuje wydać na takie inwestycje ponad 1,5 miliarda dolarów w ciągu najbliższych kilku lat.
Farma fotowoltaiczna Edenvale sprzeda 70 procent swojej produkcji sprzedawcy energii elektrycznej Mojo, a pozostałe 30 procent zostanie dostarczone do kopalni Gregory Krinum.
Budowa rozpoczyna się w tym miesiącu i ma zostać ukończona na początku 2023 roku. Gransolar przyznał kontrakt na budowę projektu, który jest siódmym kontraktem na farmę fotowoltaiczną w Australii.
Powiedział Około 450 pracowników będzie zaangażowanych w budowę, a następnie w eksploatację i konserwację. Powiedziała, że grupa 16 miejscowych pracowników zostanie przeszkolona do wykonywania operacji i prac konserwacyjnych.
Giles Parkinson jest założycielem i redaktorem odnowa gospodarki, który jest również założycielem Jeden krok z dala od siatki i założyciel/redaktor pojazdów zorientowanych na pojazdy elektryczne motywacja. Giles jest dziennikarzem od 40 lat, byłym biznesmenem i zastępcą redaktora naczelnego Australian Financial Review.
„Całkowity miłośnik kawy. Miłośnik podróży. Muzyczny ninja. Bekonowy kujon. Beeraholik.”
More Stories
Narodowy Bank Zjednoczonych Emiratów Arabskich stwierdził, że poniedziałkowa przerwa w świadczeniu usług, która dotknęła klientów, nie była cyberatakiem
Stopy procentowe w Polsce są stabilne; Nowe prognozy gospodarcze są zgodne z oczekiwaniami Artykuły
Ekspert ds. kredytów hipotecznych Mark Burris odpowiada na pytanie nurtujące każdego właściciela domu