Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Joe Biden zapewnia palestyńskich protestujących, że armia izraelska opuści Gazę

Joe Biden zapewnia palestyńskich protestujących, że armia izraelska opuści Gazę

Spotkało się to z aplauzem, a jedna z kobiet odpowiedziała krzykiem: „Jesteś dobrym człowiekiem!”

Konfrontacja uwydatnia wyzwanie, przed jakim stoi Biden po tym, jak początkowo zaoferował Izraelowi pełne wsparcie w następstwie brutalnej inwazji Hamasu 7 października.

Protestujący przeciwko wojnie między Izraelem a Hamasem skandują „zawieszenie broni teraz”, gdy prezydent Joe Biden wygłasza przemówienie w kościele Mother Emanuel AME.kredyt: AP

Od tego czasu, w miarę jak liczba ofiar śmiertelnych wśród dzieci i niewinnej ludności cywilnej stale rośnie, Biden znalazł się pod silną presją, aby zmienić swoje stanowisko, a postępowcy, amerykańscy muzułmanie i wielu młodych ludzi grozili, że go porzucą w ramach – jak się oczekuje – trudnego procesu. – Startuj w tegorocznej rywalizacji wyborczej.

Na przykład w zeszłym roku demokratyczna kongresmenka Rashida Tlaib wydała złowieszcze ostrzeżenie zarówno prezydentowi, jak i swojej partii: „Joe Biden wspierał ludobójstwo narodu palestyńskiego. Naród amerykański nie zapomni”.

Po tym szybko złożył rezygnację urzędnik Departamentu Stanu, którego biuro nadzoruje transfery broni do innych krajów – w tym do Izraela.

W tym tygodniu, co stanowi kolejny przykład rosnącego sprzeciwu, z jakim spotyka się prezydent, grupa byłych stażystów Białego Domu podpisała list otwarty, w którym wzywa administrację do nalegania na zawieszenie broni i oskarża prezydenta o „zdradę” obietnicy dotyczącej równości i praw człowieka. Sprawiedliwość poprzez wspieranie trwających izraelskich bombardowań.

Protestujący przeciwko wojnie między Izraelem a Hamasem, który skandował „zawieszenie broni teraz”, centrolewicowy, został usunięty.

Protestujący przeciwko wojnie między Izraelem a Hamasem, który skandował „zawieszenie broni teraz”, centrolewicowy, został usunięty.kredyt: AP

Choć kwestia ta była dla Bidena wysoce kontrowersyjna, który obecnie określa propalestyńskie protesty jako „ludobójczą atmosferę”, rzadko spotykał się z wściekłymi protestującymi żądającymi zawieszenia broni.

Po przerwie Biden kontynuował zaplanowane przemówienie, które następuje w chwili, gdy Trump jest bliski zdobycia nominacji Republikanów do ponownego kandydowania do Białego Domu.

READ  Tysiące jeżowców wyrzuconych na brzeg na plaży w Oregonie, ale eksperci nie potrafią wyjaśnić, dlaczego

Jednak Biden wykorzystał swoje przemówienie do ataku na byłego prezydenta, któremu grożą cztery procesy – w tym dwa związane z próbą udaremnienia wyborów w 2020 r. przez Trumpa.

pobierać

Jedna z nich ma miejsce w Gruzji, gdzie w poniedziałek Trump złożył apelację o umorzenie procesu, argumentując, że powinien być chroniony przed oskarżeniem, ponieważ dotyczy ono działań podjętych w czasie jego urzędowania.

Republikanin często powołuje się na immunitet prezydenta, aby udaremnić roszczenia prawne przeciwko niemu. Oczekuje się, że we wtorek Trump weźmie także udział w rozprawie federalnego sądu apelacyjnego w Waszyngtonie w związku z podobnym wnioskiem o immunitet prezydencki, mającym na celu uniemożliwienie doradcy specjalnemu Jackowi Smithowi pozwania go w związku z odmową przekazania władzy po utracie urzędu.

Uzyskaj bezpośrednią wiadomość od naszych obcokrajowców Reporterzy O tym, co trafia na pierwsze strony gazet na całym świecie. Zapisz się na cotygodniowy biuletyn What in the World tutaj.