Josviak pomaga Polsce pokonać Albanię w eliminacjach do Mistrzostw Świata – Blog

Kamil Josviak z Derby County pomógł Polsce wygrać niedawne eliminacje Mistrzostw Świata FIFA 2022 z Albanią w czwartek.

Polska wygrała mecz grupy I UEFA 4:1 u siebie w Warszawie, a skrzydłowy Derby grał pełne 90 minut.

23-latek podniósł swój 18. występ w swoim kraju, kontynuując pozycjonowanie się w kraju.

Polacy objęli prowadzenie dzięki Robertowi Lewandowskiemu z Bayernu Monachium 12 minut później, ale po przerwie wyrównał Sokol Sikaleshi.

Adam Buxa z Rewolucji Nowej Anglii tuż przed przerwą umieścił Polskę z powrotem na prowadzeniu.

Carol Linetti z Torino strzeliła gola w ostatniej minucie, dając Paulo Sosa wszechstronne zwycięstwo.

Wynik plasuje Polskę na drugim miejscu w tabeli z siedmioma punktami po czterech meczach, pięć punktów za liderem Anglii.

Polska ma jeszcze dwa eliminacje w przyszłym tygodniu w San Marino (5 września, 19:45) i Anglii (8 września, 19:45).