Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kasia Vasik podkreśla 23 listy pływackie Polski dla Tokio

Polska wytypowała 23 pływaków na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, które mają rozpocząć się za około dwa tygodnie.

Ta lista, obejmująca 8 kobiet i 15 mężczyzn, charakteryzuje się takimi nazwami Kasia Vasik I Patel Koronyowski.

Ponieważ Tokio jest jego piątymi igrzyskami olimpijskimi, Koryonovsky prowadzi drużynę z dużym doświadczeniem olimpijskim. W wieku 35 lat Koryonovsky dołączy do wybranej grupy 18 pływaków, którzy brali udział w 5 lub więcej igrzyskach olimpijskich, w tym nazwiska Michael Phelps, Tara Torres, I Teresa Alshammer. W Tokio Korianovsky wystartuje w 100-metrowym stylu motylkowym, na którym zajął 33. miejsce w klasyfikacji generalnej Igrzysk Olimpijskich 2016.

Po zdobyciu srebra na Mistrzostwach Europy w 50 stylu dowolnym Vasik ma nadzieję na swój pierwszy medal na arenie światowej. W sezonie 2020 ISL Wasik doświadczył wybuchu, wielokrotnie wygrywając SCM50 freestyle i twierdząc, że był to drugi najszybszy czas w lidze. Wasik wystartuje w 50 freestyle’u w Tokio, które będą jego 4. olimpiadą.

Polska jako naród zakwalifikowała się do wielu sztafet, w tym do sztafety 4×100 stylem dowolnym mężczyzn, sztafety 4×100 stylem zmiennym mężczyzn, sztafety 4×200 stylu dowolnym mężczyzn, sztafety 4×100 stylu dowolnym kobiet oraz sztafety mieszanej 4×100 stylem zmiennym. Polki zakwalifikowały się do sztafety 4×200 w stylu dowolnym, ale FINA B chciała opuścić imprezę po tym, jak wszystkie 4 kobiety nie pływały pod rozcięciem.

Pełna lista sportowców:

Mężczyźni

Kobiety

READ  Polska otrzymuje 870 000 szczepionek Pfizer - pierwsza wiadomość