Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kasia Wasik 50 Wolny do Fort Lauderdale z Polski

Kasia Wasik 50 Wolny do Fort Lauderdale z Polski

Kasia Wasik TYR Pro Swim Series przyleciał z Polski do Fort Lauderdale na przystanek.

Wielu sportowców wykorzystuje tę passę do budowania wielu wydarzeń, próbowania gry podwójnej i oceniania, gdzie stoją w wielu wyścigach, a Wasik ścigał się.

W rzeczywistości przyleciał z Polski w mniej niż 25 sekund.

Wasik, srebrny medalista mistrzostw świata na 50 metrów stylem dowolnym (krótka i długa trasa), przepłynął tylko 50 w ostatnim dniu zawodów. Ukończył z wynikiem 24,68, zajmując drugie miejsce Abe Weitzel.

„Jestem naprawdę szczęśliwy. To początek sezonu. Ścigałem się w Polsce w zeszłym tygodniu i pojechałem w tym samym czasie” – powiedziała Kasia Wasic. „Po mistrzostwach świata w Australii wziąłem trochę wolnego. Chciałem dać mojemu ciału odpocząć, bo to będzie pracowity rok. W wyścigach Abe zawsze jest fajnie. Naprawdę cieszę się, że tu jestem.

50 Po co latać do Fort Lauderdale za darmo?

„Ściganie się z najlepszymi na świecie jest zawsze wspaniałe, a Abe jest najlepszy. Przyjechałem ścigać się z szybkimi ludźmi. Było warto i była to dla mnie świetna lekcja” – powiedział.

Co robiła po locie z Europy dwa dni przed przepłynięciem 50?

– Poszłam na plażę i napiłam się wody kokosowej – śmieje się Kasia Wasic. „To była rekonwalescencja sprintera. Cieszyłem się czasem i trochę słońca. Pogoda tutaj była idealna. Jestem zdecydowanie zaskoczony obiektem. To niesamowity basen i wspaniale było otworzyć tutaj sezon.

Wasic, który stworzył kilka drużyn olimpijskich dla Polski, przeszedł na emeryturę, a potem wrócił do gwiazd, mieszka w Las Vegas i jest w drodze powrotnej.

„Wracam do Las Vegas i trenuję do Mistrzostw Świata. Teraz wracam do ciężkiej pracy” – powiedział.

Po co kontynuować tę podróż w 25-sekundowych wyścigach na całym świecie?

„To ludzie. Kocham moich kolegów z drużyny. Kocham wszystkich pływaków i uwielbiam podróżować z mężem” – powiedziała Kasia Vasic. „Uwielbiam spotykać się z moją rodziną. Mamy dużo zabawy.

READ  Nordex SE: Grupa Nordex zdobywa zamówienie na 48 MW w Polsce

„Pływanie jest dla mnie wszystkim. Wspaniale jest iść do przodu. Wciąż dużo się uczę o pływaniu i swoim ciele. To zabawna czynność”.

I choć krótki, przyniósł rezultaty.