Serwis informacyjny

Katastrofa myśliwca wojskowego MiG-29, Pilot się katapultował

0 48

Do wypadku wojskowego samolotu MiG-29 doszło w poniedziałek w godzinach wieczornych. Podczas podejścia maszyny do lądowania na lotnisku w Mińsku Mazowieckim utracono z nią łączność.

„Około godziny 17.15, podczas podejścia do lądowania, utracono łączność z samolotem typu MiG-29 z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego . Pilot który sterował maszyną przed wypadkiem się katapultował. W momencie odnalezienia był przytomny. 28-letni pilot miał za sobą 400 godzin tzw. nalotu, z tego ponad połowę na maszynach typu MiG. Startował z tego samego lotniska, na którym miał wylądować. Wirtualna Polska ustaliła, że mężczyzna przeszedł w nocy operację stawu skokowego. – Po serii badań podjęto decyzję o przeprowadzeniu operacji stawu skokowego prawej nogi. To jedyny uraz pilota – powiedział portalowi ppłk. Jarosław Kowal, rzecznik szpitala.

MiG-29, który wczoraj uległ katastrofie nosił numer boczny 67 o nazwie własnej „Płk pil. Wojciech Kołaczkowski (1908-2001)”. Był jednym z pierwszych, które trafiły do Polski w lipcu 1989 roku. Niedawno przechodził modernizację w WZL Nr 2 S.A.

Warto dodać że maszyna która się rozbiła była obecna w Mielcu we wrześniu 2016 roku podczas obchodów 70-lecia Aeroklubu Mieleckiego.