Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kelly został skazany na 30 lat więzienia. Sydney przeszkolony do ukończenia prac przemysłowych; Śledztwo Johna Barillaro trwa. Victoria Ambulance ostrzega przed niepotrzebnymi telefonami; Przesłuchania Trumpa trwają 6 stycznia

Władze wiktoriańskie spodziewają się, że w nadchodzących miesiącach liczba pracowników opieki zdrowotnej zwolnionych z powodu choroby i zmęczenia będzie nadal rosła w wyniku występowania nowych podwariantów Omicron w społeczności.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Daniel Andrews powiedział, że prawie 1550 pracowników służby zdrowia i 150 ratowników medycznych przestało pracować na początku tego tygodnia z powodu choroby, objawów lub izolacji z powodu COVID-19.

Wiktoriański premier Daniel Andrews.przypisane mu:Joe Armau

Powiedział, że oczekuje się, że liczba ta pozostanie stabilna lub wzrośnie w nadchodzących tygodniach, ponieważ nowe podszczepy Omicron z największą zdolnością do unikania odporności na szczepionki rozprzestrzeniają się w całym stanie.

Podpociągi BA.4 i BA.5 stanowią obecnie około 40 procent odkryć dotyczących ścieków w stanie i oczekuje się, że wyprzedzą BA.2 jako dominujący szczep COVID-19 w Wiktorii.

Wiktoriański Departament Zdrowia spodziewa się, że rozprzestrzenianie się podszczepów zwiększy liczbę przypadków – w tym ponownych infekcji – jak również przyjęć do szpitala i zgonów.

Ładowanie

Andrews przyznał, że stanowy system opieki zdrowotnej był pod „ekstremalnym stresem”, ale powiedział, że kryzys rozwijający się w stanowych szpitalach Wiktorii był wynikiem stresu pandemicznego i zmęczenia personelu, a nie braku funduszy rządowych.

„Nikt nie chce sytuacji, w której jest zbyt duża presja na nasz system, ale właśnie tam się znajdujemy. Gry polityczne i próba wykorzystania tego w celu osiągnięcia korzyści politycznych nie są drogą naprzód.” „Chodzi o polityków, jestem o chorych i upewniam się, że mamy wystarczające środki”.

Komentarze Andrewsa pojawiły się po tym, jak nowe badanie w Australian Medical Journal wykazało, że czasy eskalacji karetek w Victorii eksplodowały lata przed wybuchem pandemii, zagrażając życiu pacjentów.

Zapytany przez dziennikarzy o kryzys, powiedział, że rząd stanowy „podał najlepszy czas reakcji karetki w historii” przed pandemią.

„Naprawiliśmy szkody wyrządzone przez innych i naprawimy szkody wyrządzone przez tego wirusa, nie poprzez politykę, ale poprzez jedność, szacunek i uczciwość” – powiedział Andrews.

READ  W Hiszpanii skonfiskowano luksusowy jacht Tango należący do Oligarchy o wartości 120 milionów dolarów