Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

KGAL i Lafarge podpisują 15-letnią umowę PPA dla dwóch farm wiatrowych w Polsce

KGAL i Lafarge podpisują 15-letnią umowę PPA dla dwóch farm wiatrowych w Polsce

KGAL Investment Management podpisał długoterminowe umowy zakupu energii (PPA) z Lafarge Cement Polska dla morskich farm wiatrowych Krasin i Rywald należących do Funduszu Energii Odnawialnej KGAL ESPF 4. Razem dwie farmy wiatrowe będą dostarczać Lafarge około 230 GWh zielonej energii rocznie. KGAL doradzała kancelaria prawna PwC oraz DWF Poland Zamka w negocjacjach kontraktowych.

Wchodząc w listopad 2019 r., KGAL był jednym z pierwszych europejskich zarządzających aktywami na polskim rynku energii odnawialnej, a to wczesne zaangażowanie się opłaca: zbudował już i obsługiwał portfele fotowoltaiczne i wiatrowe o łącznej mocy ponad 110 MW, podłączenie do sieci i umowy PPA dla Krasina i Rywalda już trwają. Farma wiatrowa Krasin o mocy 35 MW – nabyta przez KGAL ESPF jako projekt deweloperski 4 maja 2020 r. – od końca ubiegłego roku produkuje zieloną energię elektryczną. Rywald o mocy 27 MW wszedł do portfela w fazie rozwoju projektu wiosną 2021 roku. Farma wiatrowa jest obecnie w fazie testów; Oczekuje się, że zacznie regularnie zasilać sieć od października.

Przetarg na dwie wiatrowe umowy PPA spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony odbiorców komercyjnych z ponad 10 wnioskodawcami. „Dla firm umowy PPA planują bezpieczeństwo dostaw energii odnawialnej na bardzo niestabilnym rynku. KGAL może wykorzystywać umowy PPA do ustalania atrakcyjnych cen energii elektrycznej w perspektywie długoterminowej i generowania niezawodnych dochodów” — wyjaśnił Michael Ebner, dyrektor zarządzający KGAL Investment Management. wybrał Lafarge na partnera. Ponieważ firma zaoferowała średni okres kontraktu na ponad 15 lat, kupuje również całą produkcję energii elektrycznej z dwóch farm wiatrowych. Ponadto otwarcie wspieramy wysiłki Lafarge na rzecz osiągnięcia neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla zaopatrzenia w energię elektryczną jako producenta w energochłonnym przemyśle cementowym.

50% energii odnawialnej

Lafarge Cement Polska jest częścią Holcim Group, światowego lidera innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań budowlanych. Po uzgodnieniu PPA, Lafarge w Polsce może już pokrywać 50% swojego zapotrzebowania na energię elektryczną z energii odnawialnej. „Bezpośredni zakup energii z farm wiatrowych wspiera rozwój tych źródeł w Polsce, co zwiększa ich rentowność i zachęca inwestorów do rozwoju. Ma to istotny wpływ na zmianę miksu energetycznego i przyspiesza dekarbonizację polskiej gospodarki” – powiedział David Roebuck, dyrektor finansowy Lafarge Polska. „Widzimy potrzebę wspierania i rozszerzania rozwiązań w zakresie BPA i zarządzania energią na poziomie krajowym, gdyż realizacja celów klimatycznych wymaga długoterminowych rozwiązań w zakresie rozwoju BPA, na które rynek wciąż czeka”.

READ  Polska bliska kupna PKP Energica od CVC Capital Partners – lidera rządzącej partii
Strategia inwestycyjna z najlepszymi wynikami

Dzięki projektom Krasin i Rywald KGAL po raz kolejny udowadnia, że ​​ich strategia KGAL ESPF 4 Core-Plus jest bardzo skuteczna. Fundusz często inwestuje na wczesnym etapie cyklu życia elektrowni wiatrowej i fotowoltaicznej i uczestniczy w tworzeniu wartości na kolejnych etapach projektu. Z tego punktu widzenia fundusz uruchomiony w 2017 roku przekroczył dotychczasowe oczekiwania co do zysków. „Kolejny KGAL ESPF 5 kontynuuje tę historię sukcesu nieprzerwanie. Ponadto, jako fundusz z art. 9, zwraca szczególną uwagę na wpływ” – wyjaśnił Florian Martin, dyrektor zarządzający KGAL Investment Management. „Ponieważ zainteresowanie KGAL ESPF 5 jest duże, planujemy zamknąć co najmniej jeszcze jeden w tym roku”.