Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kiedy i gdzie oglądać „Lucy” na niebie w tym tygodniu – misję wyznaczającą epokę, na którą wszyscy czekaliśmy

Gdzie będziesz kiedy?LucyWystrzelicie statek kosmiczny w ten weekend?

NASA ma zamiar rozpocząć misję kosmiczną, która z pewnością będzie wyznaczającą erę misję kosmiczną, która w ciągu najbliższych 12 lat będzie na zmianę odwiedzać co najmniej osiem tajemniczych asteroid – i odkrywać odległą przeszłość Układu Słonecznego.

ten Pierwszy w historii statek kosmiczny Aby zbadać tak zwane asteroidy trojańskie Jowisza — starożytne pozostałości wczesnego Układu Słonecznego skupione w dwa „roje”, które prowadzą i podążają za Jowiszem na jego drodze wokół Słońca — inżynierowie NASA pakują teraz statek kosmiczny „Discovery” o wartości 450 milionów dolarów. kapsuła do wczesnej premiery w sobotę 16 października.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o misji Lucy NASA, kiedy zostanie uruchomiona i gdzie możesz ją oglądać na żywo:

Kiedy i gdzie oglądać na żywo premierę „Lucy” NASA?

Okno startowe Lucy rozpoczyna się o 5:34 rano EDT w sobotę, 16 października 2021 r. Rakieta Atlas V wystartuje z NASA Kennedy Space Center na Florydzie i zostanie wyniesiona z ziemskiej atmosfery, aby rozpocząć swoją długą podróż.

W przypadku złej pogody lub problemów technicznych są większe szanse na start w niedzielęI 17 października 2021 r.

Relacja z premiery na żywo rozpocznie się o 5 rano czasu wschodniego Transmisja na żywo w NASA TV na YouTube, Ten Aplikacja NASAAgencja Strona internetowa.

Co to jest asteroida trojańska i dlaczego NASA wysyła „Lucy”?

Lucy będzie pierwszą w historii misją badającą tak zwane asteroidy trojańskie. Te małe ciała krążą wokół Słońca w dwóch grupach, niektóre przed Jowiszem, inne za nim. Często nazywane są „Dzieciami Jowisza”.

Trojany są prymitywnymi pozostałościami – skamieniałościami – z formowania się i ewolucji planet oraz Układu Słonecznego. Dzięki materiałom z sondy kosmicznej naukowcy mają nadzieję dowiedzieć się więcej o pochodzeniu ziemskiej materii organicznej, o tym, jak planety Układu Słonecznego uformowały się 4,5 miliarda lat temu i dlaczego skończyły w obecnej formacji.

„Z Lucy polecimy jednym statkiem kosmicznym na osiem nigdy wcześniej nie widzianych asteroid w ciągu 12 lat” – powiedział Tom Statler, naukowiec projektu Lucy w siedzibie NASA w Waszyngtonie. „To świetna okazja do odkryć, gdy badamy odległą przeszłość naszego Układu Słonecznego”.

Gdzie i kiedy poleci statek kosmiczny Lucy z NASA?

Jego 12-letnia misja – która będzie obejmować trzykrotny powrót na Ziemię, aby pomóc w walce z grawitacją – będzie przebiegać mniej więcej tak:

Dlaczego misja nazywa się „Lucy”?

Jego nazwa pochodzi od skamieniałego szkieletu wczesnych homininów (przedludzkich przodków), który odkryto w Etiopii w 1974 roku, a zespół paleoantropologów, którzy go odkryli, nazwał go „Lucy”. Skamielina dała naukowcom wgląd w ewolucję ludzkości – i to jest dokładnie to, co NASA ma nadzieję, że asteroidy trojańskie zrobią dla naszego zrozumienia wczesnego Układu Słonecznego.

Życzę czystego nieba i szerokich oczu.

READ  Epicentrum susz i poważnych pożarów w Amazonii zabiło 2,5 miliarda drzew i winorośli