Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kolejny duży krok w walce z chorobami serca

Kolejny duży krok w walce z chorobami serca

Fundacja Heart rozpoczyna największą w historii kampanię dotyczącą aktywności fizycznej Walking Wins, aby zachęcić 400 000 Australijczyków, w tym mieszkańców Sunbury i Macedon Ranges, do ruchu i poprawy zdrowia serca.

Choroby serca to stan, któremu w dużej mierze można zapobiec, lecz pozostają główną przyczyną zgonów w Australii.

Według National Health Survey tylko jedna na pięć osób dorosłych w wieku od 18 do 64 lat osiąga zalecany poziom aktywności fizycznej określony w australijskich wytycznych dotyczących aktywności fizycznej.

Chodzenie może znacznie zmniejszyć ryzyko chorób serca, powiedziała Kim Lange, dyrektor ds. zdrowia serca i zaangażowania społecznego w Heart Foundation.

Pani Lang stwierdziła, że ​​jest to idealna forma aktywności fizycznej, ponieważ jest bezpłatna, dostępna dla wielu osób, łatwa do rozpoczęcia i można ją uprawiać niemal wszędzie.

„Spacer to świetny sposób na włączenie większej aktywności fizycznej do swojego planu dnia” – powiedziała.

„To niedrogi i prosty sposób na rozpoczęcie. 30 minut aktywności fizycznej dziennie może znacznie zmniejszyć ryzyko chorób serca i zapewnić zdrowy umysł, ciało i serce.

„Celem Fundacji Heart Foundation jest umożliwienie 400 000 ludzi w Australii podjęcia dodatkowych kroków w stronę zdrowia serca”.

Kampania Walking Wins zachęca ludzi do przyłączenia się do programu bezpłatnego chodzenia Fundacji Heart Foundation, który zapewnia wsparcie i motywację, aby pomóc ludziom zacząć i kontynuować chodzenie.

Ludzie mogą dołączyć do grupy spacerowej lub prowadzić ją w swojej społeczności albo zapisać się na bezpłatny osobisty plan spacerów, który pomoże im osiągnąć zalecany poziom aktywności fizycznej przed końcem sześciotygodniowego planu.

Fundacja Heart wzywa wszystkich Australijczyków do podjęcia kolejnych kroków w kierunku zdrowszego umysłu, ciała i serca.

Detale: walk.org.au