Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Komedia „Bad Things” zdobywa Grand Prix na Festiwalu Filmowym w Wenecji

Komedia „Bad Things” zdobywa Grand Prix na Festiwalu Filmowym w Wenecji

Brytyjski film z Emmą Stone, Willemem Dafoe i Markiem Ruffalo w rolach głównych zachwycił widzów festiwalową podnoszącą na duchu historią kobiety wskrzeszonej po śmierci przez szalonego lekarza, który zastępuje jej mózg mózgiem nienarodzonego dziecka.

Dziecięca, ale posiadająca dorosłe ciało, Bella Baxter, grana przez Stone’a, staje się coraz bardziej niezależna i podniecona dzięki swoim doświadczeniom seksualnym, wyruszając w podróż do samopoznania przez surrealistyczną wersję XIX-wiecznej Europy.

„Główną bohaterką jest Bella Baxter, która jest niesamowitą istotą i nie istniałaby bez Emmy Stone, która jest kolejną niesamowitą istotą” – powiedział Lanthimos, mający na swoim koncie poprzednie filmy: Ulubiony i Homar.

W Wenecji rozpoczyna się sezon nagród i regularnie pojawiają się ulubieńcy Oscarów – osiem z 11 nagród dla najlepszego reżysera trafia do filmów, które miały tu swoją premierę.

Najważniejsze nagrody aktorskie festiwalu zdobyły dwie amerykańskie gwiazdy: Cailee Spaeny, która wcieliła się w byłą żonę Elvisa Presleya w filmie biograficznym Priscilla, oraz Peter Sarsgaard, który wystąpił w brutalnym dramacie rodzinnym Memory.

Srebrny Lew zajął drugie miejsce za „Zło nie istnieje”, wiejski dramat kryminalny w reżyserii japońskiego reżysera Ryosuke Hamaguchi, jedyny azjatycki film spośród 23 ubiegających się o nagrodę główną.

Sobotnia ceremonia zakończyła 11-dniowy maraton filmowy, który przyciągnął do Wenecji mnóstwo najlepszych filmów, ale liczba gwiazd jest znacznie mniejsza niż zwykle, ponieważ długotrwały strajk hollywoodzkich aktorów uniemożliwił przyjazd wielu gwiazdom z najwyższej półki aby promować swoją twórczość.

Aktorzy i scenarzyści wzywają serwisy streamingowe i studia filmowe do poprawy umów i nałożenia ograniczeń na wykorzystanie sztucznej inteligencji.

READ  Przyjaciele gwiazda Matt LeBlanc w rzadkim publicznym oglądaniu

Odbierając nagrodę, Sarsgaard stwierdził, że należy ograniczyć sztuczną inteligencję, ostrzegając, że problem ten ma konsekwencje daleko wykraczające poza Hollywood.

„To święte doświadczenie bycia człowiekiem zostanie przekazane maszynom i ośmiu miliarderom, którzy są ich właścicielami” – powiedział. „Jeśli więc przegramy tę bitwę w strajku, nasz przemysł upadnie jako pierwszy z wielu”.

Wśród innych nagród wręczonych w Wenecji znalazła się Nagroda Specjalna Jury za Zielone Granice, wstrząsający film o migrantach uwięzionych na granicy polsko-białoruskiej w reżyserii polskiej reżyserki Agnieszki Holland.

Nagrodę dla najlepszego reżysera otrzymał Matteo Garrone za „Kapitan”, kolejny ciekawy film o imigrantach, który opowiada historię dwóch nastolatków z Senegalu przemierzających Afrykę w nadziei dotarcia do Europy.

Młoda gwiazda filmu, Seydou Sarr, zdobyła nagrodę dla najlepszego wschodzącego aktora lub aktorki.

Nagrodę za najlepszy scenariusz otrzymali Guillermo Calderón i Pablo Larraín za scenariusz do „El Conde”, satyrycznego filmu o chilijskim dyktatorze, generale Augusto Pinochetie.