Autor: Jamie Briggs dla Daily Mail Australia
11:22 27 kwietnia 2024, aktualizacja 11:24 27 kwietnia 2024
Legendarny australijski aktor radiowy i telewizyjny Graham Webb zmarł w sobotę w szpitalu Gold Coast w wieku 88 lat.
Ta weteranka mediów rozpoczęła karierę radiową w 2TM Tamworth w 1954 r., a później wraz z Johnem Lawsem prowadziła w Sydney program muzyczny dla 40 najlepszych.
W trakcie swojej kariery przeprowadził wywiady z wieloma światowej sławy artystami, w tym z The Beatles, The Monkees i The Everly Brothers.
W latach 70. przeniósł się do telewizji i był gospodarzem kilku popularnych programów, w tym Randki w ciemno i Jeopardy.
Jednak jego pierwszą pasją było radio i do 2020 roku nadal prowadził programy muzyczne w całej Australii.
Ostatnio prowadził w latach 2013–2019 program dyskusyjny o muzyce zatytułowany Webby's Wireless Show w stacji Vintage FM w zachodniej części Sydney.
Nawet gdy zły stan zdrowia uniemożliwiał mu osobiste dotarcie do stacji, nadal nagrywał swoje programy w domu i wysyłał je pracownikom, aby grali.
Prezes Vintage FM Wayne Wilmington w 2017 roku określił Webba jako „skarb narodowy”.
„Absolutnie uwielbiam Webby’ego i to, co wnosi do Vintage FM” – zaczął.
„Webby to ktoś, kto pracuje w radiu dłużej, niż ja żyję. Doświadczenie i wiedza, które wnosi, oznaczają, że stanowią idealne partnerstwo.
Webb był pionierem w tej dziedzinie iw 2000 roku pomógł założyć społeczną stację radiową w Queensland o nazwie Sunshine FM 104,9.
Niestety, jego żona Tina zmarła na raka w 1995 roku.
Pozostawił po sobie syna Byrona.

„Independent entrepreneur. Communicator. Gamer. Explorer. Pop culture practitioner.”

More Stories
Polsat pokaże dziś hitową komedię romantyczną. „Tylko nie ty” wraca do telewizji
Wyniki Lotto Sprawdź liczby w EkstraPensji, EkstraPremii i Lotto
Powrót „Rancza” budzi emocje. Reżyser wyjaśnia rolę Daniela Olbrychskiego