Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Korea Południowa i Polska chcą współpracować nad odnawialnym wodorem

Korea Południowa i Polska chcą współpracować nad odnawialnym wodorem

Korea Południowa i Polska mają rozpocząć współpracę w zakresie rozwoju ekosystemu odnawialnego wodoru po podpisaniu przez te dwa stowarzyszenia handlowe protokołu ustaleń (MoU).

Południowokoreańska firma zajmująca się promocją branży wodorowej H2Korea i Stowarzyszenie Wodorowa Polska podpisały dziś (14 lipca) memorandum o rozpoczęciu współpracy bilateralnej na Koreańsko-Polskim Forum Ekonomicznym w Warszawie.

W ramach umowy obie strony będą promować współpracę między instytucjami obu firm poprzez wymianę informacji, łączenie inwestorów wodorowych, koordynację wymiany między sektorem prywatnym i publicznym, opracowywanie polityk i promowanie ich na szczeblu rządowym.

Kolejnym kluczowym celem jest ustanowienie międzynarodowych standardów dla branży wodorowej w łańcuchu wartości oraz wymiana doświadczeń między ekspertami w dziedzinie wodoru a firmami inwestującymi w technologię zarówno z Korei Południowej, jak iz Polski.

„Polska jest mocna w sektorze petrochemicznym (w tym nawozowym), który potrzebuje dużo czystego wodoru. Będzie też potrzebny do dekarbonizacji całej gospodarki” – powiedział Jado Moon, prezes H2Korea. „Koreańskie firmy myślą o wodorze w kontekście mobilności i przemysłu ciężkiego lub przemysłu morskiego”.

Moon dodał: „Zacieśniona współpraca między Polską a Koreą przyczyni się do rozwoju wodoru w obu krajach”.

Wiceprezes HP, Tomoho Umeda, powiedział: „Korea jest od wielu lat jednym z najważniejszych partnerów gospodarczych Polski. Teraz współpraca wkracza na nowy obszar – dekarbonizację za pomocą odnawialnego wodoru.

„Będziemy wspólnie pracować nad strategiczną budową ekosystemu wodoru dla obu krajów, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na wodór w sektorze energetycznym”.

W maju (2023 r.) Polska i Japonia podpisały memorandum o pogłębieniu współpracy wodorowej między obydwoma krajami.

Czytaj więcej: Polska i Japonia pogłębiają współpracę wodorową

W listopadzie 2022 r. rząd Korei Południowej ogłosił nowe zasady i cele dotyczące rozwoju krajowego przemysłu wodorowego, podnosząc cele w zakresie wdrażania pojazdów napędzanych wodorem i stacji paliw, a także składając oferty, aby nośnik energii osiągnął 7,1% swojego miksu energetycznego . Do 2036 r

READ  bne IntelliNews - Produkcja przemysłowa w Polsce łagodzi wzrost w czerwcu

Czytaj więcej:Korea Południowa ogłasza nowe zasady i cele dotyczące wodoru

Czy wiesz, że H2 View jest oficjalnym partnerem Rady Wodorowej?

Oznacza to, że oferujemy ekskluzywne felietony i dostęp do szerokiej gamy wywiadów z członkami. Dzięki naszym ekskluzywnym seminariom internetowym i wydarzeniom H2 View jest globalną platformą dla przemysłu wodorowego.

stać sięZapisz się już dziśUpewnij się, że nie przegapisz. Jesteś już subskrybentem? zalogować sięTutaj.