Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Koronawirus na żywo: Anglia rozważa więcej planów paszportowych dotyczących szczepionek; Japonia przedłuża stan wyjątkowy w Tokio | wiadomości ze świata

ludzie w Niemcy Minister zdrowia tego kraju zaapelował o szczepionkę przeciwko Covid-19, ostrzegając, że jeśli liczba szczepień nie wzrośnie, pacjenci mogą być przytłoczeni jeszcze w tym roku.

Jak dotąd tylko 61% populacji Niemiec otrzymało pełny cykl dwóch szczepionek przeciwko Covid-19, co stanowi mniejszy odsetek niż w porównywalnych krajach europejskich, a dzienny wskaźnik szczepień spada od tygodni.

Tymczasem pojawiają się nowe infekcje. W sobotę Instytut Roberta Kocha, niemiecka agencja kontroli chorób, zgłosił 10 835 nowych przypadków COVID-19, w porównaniu z 10 303 tydzień wcześniej.

Niska frekwencja skłoniła ministra zdrowia Jensa Spahna do tweeta: „Potrzebujemy co najmniej 5 milionów szczepionek, aby bezpieczna jesień i zima”.

„Liczba zaszczepionych osób jest zbyt niska, aby zapobiec przeciążeniu systemu opieki zdrowotnej” – powiedział dziennikowi Hannover-Zeitung minister zdrowia. A niemiecka agencja informacyjna (dpa) poinformowała, że ​​90% pacjentów z Covid-19 na oddziale intensywnej terapii nie jest szczepionych.

Christian Drosten, który jest uważany Ekspert od wirusa koronowego w Niemczech przede wszystkim, powiedział, że pomysł „komfortowej jesieni jest ryzykownym założeniem” i ostrzegł, że ograniczenia dotyczące kontaktu mogą być konieczne ponownie, jeśli nowe infekcje będą nadal rosły, podała niemiecka agencja informacyjna dpa.

Drosten zasugerował, że niektórzy Niemcy nie cenią wystarczająco szczepionek, ponieważ wczesne etapy epidemii były mniej niszczycielskie w Niemczech niż w innych krajach europejskich. „Mają okropne doświadczenie jako cała społeczność” – powiedział Drosten o innych krajach europejskich. „Wielu zabitych, prawdziwa blokada, z której z jakiegoś powodu nikomu nie wolno było wyjść poza robieniem zakupów i gdzie armia strzegła ulic”.

Według Instytutu Roberta Kocha w Niemczech z powodu Covid-19 zmarło 92 325 osób. Inne kraje europejskie odnotowały więcej zgonów pomimo mniejszej liczby ludności: Wielka Brytania liczyła ponad 133 000; Liczba ofiar śmiertelnych we Włoszech wyniosła 129 000, podczas gdy we Francji odnotowano ponad 115 000 zgonów.

READ  NASA jest gotowa do pierwszego testu na wyrzutni swojej ogromnej rakiety księżycowej