Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba wszedł w okres „ochłodzenia”: co to oznacza?

Naukowcy z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba twierdzą, że ukończyli wszystkie główne budowy obserwatorium kosmicznego o wartości 10 miliardów dolarów (około 74 000 crore). Teraz zaczyna się główna misja teleskopu, dodali. Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba został wystrzelony na pokładzie rakiety Ariane 5 25 grudnia. Jest tak duży, że trzeba go złożyć, aby zmieścił się w rakiecie. Po tym, jak rakieta wystrzeliła złożony teleskop w kosmos, naukowcy podjęli się złożonych operacji w celu rozmieszczenia jego instrumentów, w tym wysokiego na 21 stóp pozłacanego zwierciadła głównego i zwierciadła wtórnego.

ten James Webb Teleskop, który ma zastąpić Kosmiczny teleskop HubbleBędzie badał pochodzenie wszechświata. Wyposażony w zaawansowane kamery James Webb będzie patrzył na ciała niebieskie, wychwytując z nich światło podczerwone. Oprócz badania naszego Układu Słonecznego oczekuje się, że dowie się również więcej o odległych światach.

Naukowcy powiedzieli, że teleskop wkracza teraz w „okres spowolnienia” i będą rzadziej dokonywać aktualizacji, ale ich praca będzie kontynuowana.

Alexandra Lockwood, naukowiec projektu komunikacji naukowej dla Teleskopu Jamesa Webba, powiedziała w oświadczeniu Post na blogu Teleskop wchodzi w wolniejszą fazę procesu uruchamiania. Lockwood dodał, że słowa nie wystarczą, by wyrazić radość zespołu Jamesa Webba. „Od inżynierów, przez naukowców, przez personel IT, po grafików i personel administracyjny (i nie tylko), wszyscy jesteśmy zadowoleni z niesamowitych sukcesów obserwatorium” – powiedział Lockwood.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni naukowcy przeniosą każdą z 18 części zwierciadła głównego Teleskopu Kosmicznego Jamesa Webba oraz zwierciadło wtórne ze swoich miejsc startowych. Wkrótce teleskop przejdzie trzecią korektę w połowie kursu, aby umieścić go dokładnie na orbicie wokół drugiego punktu Lagrange’a, znanego jako L2, około 1,6 miliona kilometrów od Ziemi. Będzie to ostateczna lokalizacja Jamesa Webba, gdzie osłona przeciwsłoneczna ochroni go przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych oraz promieniami odbitymi od Ziemi i Księżyca.

READ  Rosyjska Agencja Kosmiczna: ISS zmuszona do unikania gruzu | nowości naukowe i technologiczne

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba to wspólny projekt agencji kosmicznych USA, Europy i Kanady.


Otrzymuj najnowsze wiadomości CES na temat Gadgets 360 na naszej stronie internetowej WPG 2022 środek.