Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Krach malinowy 2023 – Serbia, Polska i Ukraina drastycznie zmniejszają przychody z mrożonych malin • Drożdże

Krach malinowy 2023 – Serbia, Polska i Ukraina drastycznie zmniejszają przychody z mrożonych malin • Drożdże

Według analityków EastFruit w 2023 roku eksport mrożonych malin z Serbii spadł do najniższego poziomu od czterech lat. Dochody Serbii z eksportu mrożonych malin spadły do ​​300–310 mln dolarów, co oznacza utratę jednej trzeciej zysków z eksportu w ciągu jednego roku. W porównaniu z 2021 rokiem przychody serbskich eksporterów malin spadły o 42% z wymienionych w tym roku 523 mln dolarów.

Główni konkurenci Serbii: Polska i Ukraina, drastycznie ograniczyli przychody z eksportu mrożonych malin. O ile eksport z Polski spadał szybciej niż z Serbii, o tyle eksport z Ukrainy spadał wolniej. Również spośród trzech największych eksporterów tylko Ukraina zwiększyła wolumen eksportu malin.

„Eksport mrożonych malin wynikał z niższych przychodów Tradycyjny cykl cenowy tego rynku. „Dół” cyklu cen mrożonych malin odnotowano w latach 2022 i 2023, a już w 2024 r. można spodziewać się wzrostu zarówno cen skupu tych jagód, jak i średnich cen eksportowych malin mrożonych. On mówi Andriy Yarmak jest ekonomistą w Centrum Inwestycyjnym Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO).

„W związku z tym, nie usuwając plantacji malin, wykorzystując okres niskich cen jagód do powiększania obszarów i podnoszenia jakości produktów, możemy uzyskać z nich maksymalne korzyści w ciągu najbliższych 2-3 sezonów. Na te czynniki wpływają czynniki pogodowe lub makroekonomiczne, – uważa ekspert.

My niedawno Według doniesień popyt na europejskim rynku mrożonych malin nieco wzrósł. Większość uczestników rynku uważa, że ​​oznacza to zasadniczą zmianę trendów na tym rynku.

Owoce Wschodu


Z materiałów witryny można korzystać bezpłatnie, jeśli w wyszukiwarkach znajdują się bezpośrednie i otwarte hiperłącza do określonej publikacji w witrynie East-Fruit.com.

READ  Polska: Firmy zablokowane przez nieopłacone faktury, badania pokazują