Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Król Karol III składa oświadczenie;  Australia reaguje.  Książę Harry, powitanie Meghan Markle;  John Howard, Paul Keating ku czci królowej;  Wielka Brytania w żałobie

Król Karol III składa oświadczenie; Australia reaguje. Książę Harry, powitanie Meghan Markle; John Howard, Paul Keating ku czci królowej; Wielka Brytania w żałobie

Król Karol III zostanie oficjalnie ogłoszony tego wieczoru w Pałacu św. Jakuba, ale nie jest to tak proste, jak mianowanie go nowym królem.

Oto sekwencja wydarzeń opublikowanych wczoraj przez rodzinę królewską:

Jego Królewska Mość zostanie ogłoszona podczas Rady Akcesyjnej o godzinie 10:00 (sobota, 19:00 czasu AEST) jutro rano, 10 września, w Reprezentacyjnych Apartamentach Pałacu św. Jakuba w Londynie.

Rada Akcesyjna, w której uczestniczą doradcy królowej, podzielona jest na dwie części. W pierwszej części Tajna Rada, bez obecności króla, ogłosi króla i formalnie zatwierdzi różne nakazy podporządkowania, w tym ustalenia dotyczące proklamacji.

Druga część to zorganizowanie przez króla pierwszej prywatnej rady króla. Król ogłosi swoją proklamację, odczyta i podpisze przysięgę na poparcie bezpieczeństwa Kościoła w Szkocji oraz zatwierdzi w radzie rozkazy ułatwiające ciągłość rządów.

Rada Przystąpienia podąży za głównym ogłoszeniem, które zostanie odczytane o godzinie 11:00 (20:00 czasu AEST) z balkonu wychodzącego na Freire Court w St James’s Palace. Deklarację odczyta Podwiązka Króla Broni w towarzystwie hrabiego Marshalla i innych oficerów Armii oraz sierżanta broni. To pierwsze publiczne czytanie reklamy.

Jak wiadomo, drugie ogłoszenie zostanie odczytane w City of London, na Royal Exchange o godzinie 12.00 (21.00 AEST) w tę samą sobotę 10 września. Kolejne komunikaty zostaną odczytane w Szkocji, Irlandii Północnej i Walii o godzinie 12:00 następnego dnia, w niedzielę 11 września.

W hołdzie dla nowego króla flagi będą wywieszone w całości od czasu głównej proklamacji w Pałacu św. Jakuba do godziny po proklamacjach w Szkocji, Irlandii Północnej i Walii, po czym flagi powrócą do połowy masztu w żałobie po Śmierć Jej Królewskiej Mości.

READ  Kwestie WHO wzywają ekspertów do pomocy w zbadaniu pochodzenia COVID | Wiadomości o pandemii wirusa koronowego