Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Książę Harry opowiedział o śmierci królowej na kilka minut przed audiencją

Książę Harry opowiedział o śmierci królowej na kilka minut przed audiencją

Pojawiły się nowe zarzuty dotyczące dokładnego czasu, w którym książę Harry dowiedział się o śmierci swojej babci, królowej.

Ujawniono, że książę Sussex wiedział o śmierci królowej tylko pięć minut przed upublicznieniem sprawy, według brytyjskiej gazety The Guardian. telegraf.

Publikacja twierdziła, że ​​król Karol przekazał swojemu synowi tę wiadomość na krótko przed przybyciem do Aberdeen w Szkocji, zaledwie kilka minut przed oficjalnym ogłoszeniem przez Pałac Buckingham.

Chociaż odkrycie śmierci królowej na kilka minut przed resztą świata może wskazywać na większą sprzeczność w rodzinie królewskiej, królewskie źródło ma na celu odrzucenie takich sugestii.

Źródło podobno powiedziało telegraf Że Harry nie był traktowany inaczej niż jakikolwiek inny członek rodziny i nie mógł mieć regularnych kontaktów ze wszystkimi w okresie poprzedzającym śmierć królowej.

„Wszyscy próbowali dostać się tam, gdzie chcieli być. To był główny cel” – powiedział źródło.

Król był nieugięty, że oficjalne oświadczenie nie zostanie wydane, dopóki wszyscy członkowie rodziny nie zostaną poinformowani. To był tata gadający, bo mu na tym zależy.

Według doniesień członkowie rodziny królewskiej zostali poinformowani o złym stanie zdrowia królowej w noc przed jej śmiercią, chociaż jej stan nie był na tyle przygnębiający, by wszyscy rzucili się do jej łóżka.

Podobno zmieniło się to następnego ranka, gdy król Karol zadzwonił do Harry’ego i Williama i powiedział im, że muszą lecieć do Szkocji.

Publikacja twierdziła, że ​​Harry otrzymał ten telefon „kiedyś” po Williamie, co utrudnia jego doradcom znalezienie lotów w ostatniej chwili.

Wystartował z lotniska Luton w Bedfordshire o 17:35, godzinę po tym, jak brytyjska premier Liz Truss została poinformowana o śmierci królowej.

według telegrafHarry został poinformowany o jej śmierci na krótko przed 18:30, kiedy zeznanie zostało wydane.

READ  Dym w Delhi tonie, gdy wysypisko płonie pośród fali upałów

Nie jest jasne, dlaczego książę Sussex nie został wcześniej poinformowany.

Gdy rodzina królewska przygotowuje się do pogrzebu królowej, przepaść między Harrym a resztą rodziny staje się jasna.

W ciągu weekendu ujawniono, że Harry miał „złamane serce” po inicjałach królowej „ER”. Usunięto z munduru – podczas gdy jego zhańbiony wuj książę Andrzej mógł go zatrzymać.

Książę Sussex wraz z księciem Williamem i sześcioma innymi wnukami królowej odbył czuwanie przy trumnie Jej Królewskiej Mości w sobotni wieczór (niedzielny poranek AEST).

Otrzymał wyjątkowe pozwolenie na noszenie mundurów Blues i Royals, w tym medale zdobyte podczas dwóch tras w Afganistanie.

Brakowało jednak kluczowego szczegółu – odznaki ER reprezentującej Elizabeth Regina (królowa Elżbieta po łacinie).

The Sunday Times doniósł, że Harry był tak „rozbity” zakazem noszenia przez ramię inicjałów izby przyjęć, że rozważał porzucenie munduru wojskowego na rzecz prostego garnituru.

Inicjały powinny nosić tylko osoby „służące” Królowi.

Harry i jego żona Meghan Markle również stanęli przed kolejnym ciosem, gdy Dowiedzieli się, że są „nieproszeni” z oficjalnego przyjęcia Światowym przywódcom i zagranicznym arystokratom po przeczytaniu doniesień prasowych.

Wiele źródeł podało Szósta strona Zaproszenie zostało wysłane do pary na niedzielny wieczór, ale rzecznik króla Karola III potwierdził, że „zaproszenie jest przeznaczone tylko dla członków rodziny królewskiej”.

Królewskie źródło twierdziło, że „Harry i Meghan zostali już zaproszeni i nikt im nie powiedział, że nie zostali zaproszeni”.

Wtajemniczony z pałacu dodał: „Powiedziano mi, że dowiedzieli się, że nie zostali zaproszeni, czytając doniesienia prasowe”.

Nowy plan opracowywany przez króla Karola może sprawić, że Harry będzie bardziej wykluczony z rodziny królewskiej.

Mówi się, że król myśli o zmianie zasad Kto może stanąć w jego imieniu.

Zgodnie z obowiązującym prawem, jeśli monarcha nie jest w stanie wykonywać swoich obowiązków z powodu choroby lub przebywa za granicą, do wykonywania swojej pracy wyznaczani są doradcy stanowi.

READ  Indonezja chce okrętów podwodnych AUKUS monitorowanych przez organ monitorujący ONZ

Są wybierani spośród żony króla i czterech następnych seniorów w kolejce do tronu.

Oznacza to, że doradcami Karola za granicą są obecnie Camilla, książę William, książę Harry, książę Andrzej i księżniczka Beatrice.

Ale mówi się, że Charles chce zmienić zasady, aby tylko członkowie rodziny królewskiej mogli pełnić funkcję kanclerzy stanu, co wyprowadziło Harry’ego, Andrew i Beatrice z reżimu spalonego.

Jest to część planów nowego króla, aby zmniejszyć rodzinę królewską i zobaczyć księżniczkę Annę i księcia Edwarda jako doradców stanu, TheCodzienny Telegraf wspomniany.

Charles potrzebowałby parlamentu Wielkiej Brytanii, aby znowelizował ustawę o regencji z 1937 r., aby przeforsować zmiany.

A prawo mogłoby zostać całkowicie przepisane, gdyby Karol chciał, aby Kate Middleton, która nie jest w linii sukcesji, została jednym z doradców.

Przeczytaj powiązane tematy:Książę Harry Królowa Elżbieta II