Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Księżyc i Jowisz.  Nasze ulubione zdjęcia są tutaj!

Księżyc i Jowisz. Nasze ulubione zdjęcia są tutaj!

Zobacz większe zdjęcia społeczności EarthSky. | Greg Redfern z Wirginii w USA udostępnił to zdjęcie Księżyca i Jowisza z 13 marca 2024 r. „Wspaniały widok w towarzystwie żab i ropuch z Wirginii śpiewających swoje wiosenne symfonie” – napisał Greg. Dziękuję Greg! Swoją drogą, co to za upiorny odwrócony półksiężyc? że to Flara obiektywu!

Czy 13 marca 2024 r. widziałeś rosnący półksiężyc i jasnego Jowisza najbliżej siebie? Nie martw się, nasza utalentowana społeczność fotografów zadba o Ciebie! Zrobili niesamowite zdjęcia Księżyca, Jowisza… i czterech największych księżyców Jowisza!

Tęskniliście za nimi 13-tego? Sprawdź Przewodnik po nocnym niebie EarthSky, aby poznać nadchodzące wydarzenia na niebie.

Pomóż utrzymać działanie EarthSky! Twój prezent wesprze naszą edukacyjną stronę internetową, która uczy ludzi w każdym wieku o Ziemi, kosmosie i szerszym wszechświecie.

Księżyc i Jowisz

W tle delikatny biały księżyc.  Po lewej stronie Jowisza znajduje się mała kropka.  Na pierwszym planie znajdują się gałęzie.
Zobacz większe zdjęcia społeczności EarthSky. | Amy van Artsdalen To zdjęcie zrobiono w Hillsboro w Teksasie 13 marca 2024 r. „Półksiężyc i Jowisz między wiosennymi gałęziami drzew” – napisała Amy. Dziękuję! Zobacz więcej niesamowitych zdjęć Księżyca i Jowisza poniżej.
Cienki biały księżyc po prawej stronie i biała kropka po lewej stronie.  Obydwa na czarnym tle.
Zobacz większe zdjęcia społeczności EarthSky. | Lisy Ann Fanning My z hrabstwa Monmouth w stanie New Jersey udostępniliśmy to zdjęcie 13 marca 2024 r., kiedy Księżyc był oświetlony w 17%. Dziękuję!
Niebo jest niebieskie i ma wiele gałęzi.  Księżyc pojawia się pomiędzy nimi na górze.  Jowisz jest poniżej.
Zobacz na zdjęciach społeczności EarthSky. | Teresę Molinaro W Palermo na Sycylii we Włoszech zrobiono to zdjęcie Księżyca i Jowisza bawiących się w chowanego za drzewem 14 marca 2024 r. Dziękujemy!

Czy masz własne zdjęcie, którym chcesz się podzielić? Nie możemy się doczekać, żeby to zobaczyć! Wyślij tutaj.

Księżyc i Jowisz oraz księżyce Jowisza!

Za pomocą lornetki możesz zobaczyć cztery największe księżyce Jowisza – księżyce galileuszowe. Zawsze zmieniają miejsce, krążąc wokół swojej rodzimej planety. Jeśli nie widzisz księżyców galileuszowych na poniższych obrazach, kliknij link, aby wyświetlić je w powiększeniu na zdjęciach społeczności EarthSky.

Księżyc jest po prawej stronie.  Po lewej stronie biała kropka z małymi kropkami w jednej linii.  Ciemne niebo i gałęzie na pierwszym planie.
Zobacz większe zdjęcia społeczności EarthSky. | Stephen Bellavia w Mattituck w stanie Nowy Jork wykonał to zdjęcie Księżyca, Jowisza i jego czterech największych księżyców 13 marca 2024 r. Nie widzisz księżyców galileuszowych? Kliknij łącze, aby wyświetlić większy widok szpiega, od góry do dołu, Europy, Io, Ganimedesa i Kallisto. Dziękuję Steven!
Ciemny księżyc jest na górze, a jasny na dole.  Jasna kropka po lewej stronie z innymi mniejszymi kropkami w jednej linii.
Zobacz większe zdjęcia społeczności EarthSky. | Amy Van Artsdalen z Hillsboro w Teksasie udostępniła to zdjęcie naszego Księżyca, Jowisza i jego księżyców 13 marca 2024 r. „Piękny półksiężyc o jasności Ziemi i Jowisz z kilkoma księżycami widocznymi w wiosenny wieczór” – napisała Amy. Dziękuję, Amy!
Na górze ciemny księżyc, na dole jaśniejszy.  Jest jasny punkt z większą liczbą małych jasnych punktów w linii pionowej.
Zobacz większe zdjęcia społeczności EarthSky. | Stan Sienkiewicz z Filadelfii w Pensylwanii zrobił to zdjęcie 13 marca 2024 r. „Uwielbiam mieć ziemskie światło, a posiadanie satelitów Galileo jest też fajne, nawet przy chmurach i miejskim niebie” – napisał Stan. Dziękuję, Stan!

Jowisz i jego księżyce

Błękitne niebo z jedną jasną kropką i 4 innymi mniejszymi kropkami w jednej linii.
Zobacz na zdjęciach społeczności EarthSky. | Nancy McCrane z Ithaca w stanie Nowy Jork udostępniła 13 marca 2024 r. zdjęcie Jowisza, jego księżyców i pobliskiej gwiazdy. „Udało mi się powiększyć zdjęcie i zrobić zdjęcie Jowisza oraz czterech księżyców galilejskich” – napisała Nancy. Dziękuję Nancy!

Chcesz dowiedzieć się więcej o jasnym Jowiszu i jego księżycach galileuszowych? Oto świetny film dla Ciebie.

Konkluzja: Czy widziałeś zbliżający się do siebie Księżyc i jasny Jowisz 13 marca 2024 r.? Jeśli nie, sprawdź zdjęcia wykonane przez naszą utalentowaną społeczność fotografów, w tym zdjęcia księżyców galileuszowych!

READ  Rozprzestrzenianie się zakażenia wariantem SARS-CoV-2 Omicron u jelenia wirginijskiego w Nowym Jorku