Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata: późny strajk Roberta Lewandowskiego przywraca Polsce punkt na Węgrzech | Wiadomości piłkarskie

Budapeszt: Robert Lewandowski Polska dotarła do 83. minuty eliminacji do Mistrzostw Świata w grupie I po remisie 3: 3 z Węgrami 3: 3 na Puskas Arena w czwartek.
Węgrzy objęli prowadzenie w szóstej minucie, gdy Roland Salloi złapał piłkę Atili Pioli, pobiegł w prawo i oddał niski strzał w słupek obok Wojciecha Schkesnego.
Kiedy Adam Sloy w 53. minucie oczyścił boisko z pola karnego, Węgrzy Marco Rossiego nie zdołali ani jednego strzału przeciwko polskiej drużynie.
Polski menedżer Paulo Sousa dokonał trzech zmian w 59. minucie, a dwa z nich, Christophe Biotech i Kamil Josviak, zrobiły natychmiastowy efekt.
Biotech, połączony niskim dośrodkowaniem Grigorsa Chrysovaca, zakończył z pewnością siebie Petera Kulasi, który kilka minut później przełamał obronę Węgier, pozwalając Josviakowi eksplodować w polu karnym i wrzucić piłkę do siatki.
Węgrzy ponownie zebrali się, gdy Sloy dośrodkował z lewej strony, a obrońca Willie Orban przerzucił piłkę na tylny słupek.
Ale polskim niebezpieczeństwem jest człowiek, Bayern Monachium Napastnik Lewandowski dostał swoją drużynę szybką jazdą, gdy został znaleziony w polu karnym przez Bardosa Peresinsky’ego i uderzył piłkę obok Kulasi w górnym rogu.
Po odebraniu drugiej żółtej kartki, Piola został wysłany na Węgry na przystanku.

READ  Polska kupuje sprzęt komunikacyjny za 255 mln dolarów