Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kwietniowy deszcz urodzinowy przynosi Polsce majowe kwiaty

Wzywam wszystkie zielone kciuki. Już prawie czas na tę glebę. Ponieważ jest trochę chłodno, postępuj zgodnie z radą starego Bobby’ego, aby pozwolić zarazkom wydostać się z gleby, zanim wyjdziesz i pobrudzisz sobie palce. Zarazki, takie jak gorące żywiciele; Zasada twojego kciuka.
Ponieważ jest jeszcze pora deszczowa, dzisiaj zobaczymy kilka znanych Polaków obchodzących urodziny 22 kwietnia, po których po tych świętach zakwitną polskie kwiaty. Słyszałeś kiedyś o prysznicach dla dzieci, ale o prysznicach urodzinowych?

Wszystkiego najlepszego z okazji 66. urodzin Isabelli Ludviki Trojanovskiej, najbardziej znanej z hitu „Wszystko czego dziś chcę” z 1980 roku. Piosenkarka i aktorka filmowa zdobyła w Polsce sławę, ale w 1982 roku stan wojenny stanął przed dylematem. Ponieważ większość artystów nie jest skrępowana swoją twórczością, Trojanovska wydała album, którego politycznie naładowane linie były ostro krytyczne wobec stanu wojennego. Rekord ten został ostatecznie wycofany przez rządową izbę kontrolną i skrytykowany przez Solidarność i rząd komunistyczny, prawdopodobnie za utrzymanie pokoju. Piosenkarka postanowiła wyemigrować z kraju i wraz z mężem przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, zanim ostatecznie osiedliła się w Niemczech. Trojanovska wydała dwa angielskie single w połowie lat 80., ale nie były one najlepsze.
Znany historyk Holokaustu, Michael Murras, opisuje, jak 59-letnia polska socjolog Barbarę Angelkings obchodzi dziś swoje urodziny. Książka zawiera szczegółowe mapy getta, tak aby czytelnicy mogli odnaleźć prawdziwe ulice. Enkelking jest założycielem i dyrektorem Polskiego Centrum Badań nad Holokaustem w Warszawie oraz przewodniczącym Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej w Polsce. Drobna kwestia niedawno, w lutym ubiegłego roku, warszawski sąd orzekł, że AngelKing i jego współautor, Dalege Just Knock, powinni przeprosić za swoje roszczenia dotyczące niektórych tak zwanych szefów wydziałów wykonawczych miast. Werdykt zostanie zaskarżony przez Engelking. W każdym razie wszystkiego najlepszego dla Barbary.
Co powiesz na piętrowy? Obaj stali się pierwszym duetem, który grał w piłkę nożną dla Polski, kiedy zostali wybrani w wyjściowym składzie, aby zmierzyć się z Francją w turnieju z lutego 2000 roku i byli częścią zespołu na Mistrzostwach Świata w 2002 roku. Wszystkiego najlepszego dla braci Mikeya i Markina Sevako. Teraz obaj na emeryturze, Mikes grał rolę obrońcy, która uniemożliwia drużynie przeciwnej strzelanie goli i jest trzecim najlepszym graczem w historii Polski. „Zamknięty” ma miejsce, gdy gracz konkuruje na arenie międzynarodowej. Mikes był także kapitanem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Z drugiej strony Markin grał na pozycji napastnika, czyli zawodnika znajdującego się bardzo blisko bramki przeciwnika, którego głównym zadaniem jest zdobycie bramki. Jako bliźniacy, technicznie rzecz biorąc, jeden z nich powinien być o kilka sekund starszy od pozostałych, ale czy to Mike czy Markin? Ktoś zostawił to tajemnicze pytanie na biurku do gry, tuż pod drugimi drzwiami korytarza po twojej prawej stronie.
Ten mechanizm jest przeznaczony do poczekalni z drzwiami wejściowymi i wyjściowymi. Początkowo drzwi wejściowe są otwarte, a drzwi wyjściowe zamknięte. Wszystkie procesy wymagające wejścia do sekcji krytycznej niemal jednocześnie wchodzą do poczekalni; Ostatni z nich zamknie drzwi wejściowe i otworzy drzwi wyjściowe. Następnie procesy wchodzą do części krytycznej jeden po drugim (lub w większych grupach, jeśli pozwala na to grupa krytyczna). Ostatni proces opuszczania złożonej części zamyka drzwi wyjściowe i ponownie otwiera drzwi wejściowe, dzięki czemu może wejść następna partia procesów. Nie wiem, co napisałem. Wikipedia stara się zrozumieć fascynujący świat algorytmów, który zdobył dziś 71-letni informatyk i uznany profesor Polosla Carol Simaski. Nawiasem mówiąc, powyższe oficjalnie nazywa się algorytmem Szymańskiego.
Ten dżentelmen jest dyrektorem Centrum Badań Edukacyjnych nad Społecznymi Sieciami Kognitywnymi, które bada podstawy nauki o sieciach społecznych i kognitywnych i jest finansowane przez wojsko USA. Simaski był jednym z pierwszych badaczy Drogi Mlecznej, który próbował modelować gwiazdy w galaktyce Drogi Mlecznej pobranej z pobliskich galaktyk. Simaski jest również członkiem Kolegium Wybitnych Naukowców Polskiego Pochodzenia i Pochodzenia.
Ach, spójrz, kwiaty wyskakują. Chociaż są pochodzenia polskiego, to według jednego z naszych ogrodniczych czytelników możemy je uprawiać w stanie Nowy Jork. Zacznij od wysiania nasion maku kukurydzianego, narodowego kwiatu Polski. Jest bardzo wytrzymały i wymaga minimalnej pielęgnacji, zakorzeniając się nawet w zacienionych miejscach. Przygotuj się na kwitnienie jego jaskrawoczerwonego kwiatu od wiosny do jesieni.
Następnie sięgnij po nasiona irysa syberyjskiego. Bardzo fajna roślina produkuje pod koniec lata białe, żółte, różowe, fioletowe i niebieskie kwiaty.
Trolius Europius lub Globe flower to kolejna scena. Ta zwarta, jasnożółta roślina produkująca kwiaty jest w rzeczywistości członkiem rodziny jaskier. Ten mały klejnot, powszechnie występujący na brzegach rzek, naprawdę potrzebuje wilgotnej gleby, aby dobrze się rozwijać, więc przetestuj ją, jeśli zostanie posadzona w pełnym słońcu.
Nazwany ze względu na wygląd, a nie zapach, Babys Breath jest najdłużej kwitnącym nasionem, jakie możesz dostać. Ta kochająca słońce roślina, naznaczona drobnymi białymi kwiatami, będzie nadal kwitnąć od mrozu do mrozu.
Uwaga na stronę: Ponieważ są to byliny, pilnie zdecyduj, gdzie chcesz umieścić nasiona dla nadchodzących kolorów!

READ  UE zablokowała import zboża z Ukrainy do pięciu krajów, w tym do Polski