Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Lekarze ostrzegają przed pośpiechem z ponownym otwarciem Covid

Ale lekarze w kraju wzywają do ostrożności przy złagodzeniu ograniczeń dostępu do szczepień o 70 i 80 procent w ramach krajowego planu naprawczego.

Prezes Australijskiego Towarzystwa Medycznego, dr Omar Khurshid, powiedział, że zaktualizowany formularz Doherty wydany pod koniec piątku podkreśla potrzebę ostrożności podczas łagodzenia ograniczeń.

„Wdrażając krajowy plan, musimy być realistami, sumienni i testować każdą zmianę i wpływ środków przed przejściem do następnego etapu, biorąc pod uwagę, że w społeczności istnieją tysiące przypadków COVID-19” – powiedział.

Dr Khurshid powiedział, że model Doherty’ego nie pokazuje wpływu na szpitale, które już znajdują się pod niezwykłą presją.

„System opieki zdrowotnej musi być lepiej przygotowany do radzenia sobie z rosnącym obciążeniem związanym z COVID-19, a także być w stanie zapewnić opiekę bez COVID-19” – powiedział.

Instytut Doherty, który modeluje plan naprawy kraju, został poproszony o wykonanie dodatkowych „analiz wrażliwości” scenariuszy przedstawionych w jego wstępnym raporcie.

Został poproszony o przetestowanie siły zalecenia przejścia do fazy B i C krajowego planu z zasięgiem szczepień wynoszącym 70 i 80 procent, jeśli COVID-19 został już potwierdzony w społeczności.

„Te odkrycia potwierdzają naszą wcześniejszą strategiczną opinię, że nawet wysokie poziomy szczepień nie będą wystarczające, aby powstrzymać COVID-19” – powiedział instytut w oświadczeniu.

Profesor Judy MacVernon z Instytutu i profesor James McCaw z Uniwersytetu w Melbourne zorganizują w poniedziałek konferencję prasową, aby omówić jego odkrycia.

Wiktoriański premier Dan Andrews opublikował swój długo oczekiwany plan działania z zamknięcia, ponieważ stan odnotował 507 nowych przypadków i jeszcze jedną śmierć, podnosząc liczbę ofiar śmiertelnych od ostatniego wybuchu do 11.

Plan działania obejmuje zniesienie nocnej godziny policyjnej, gdy 70 procent populacji Wiktorii zostanie w pełni zaszczepionych.

Jednak żadne istotne zmiany nie zostaną wprowadzone, dopóki 80 procent ludzi nie zostanie zaszczepionych, co ma nastąpić około 5 listopada.

READ  Badanie wykazało, że w pełni zaszczepione osoby, które wcześniej miały infekcję SARS-CoV-2, miały więcej komórek B pamięci.

„Jesteśmy otwarci, nie ma co do tego wątpliwości i nie będzie odwrotu” – powiedział Andrews dziennikarzom w Melbourne.

„Jeśli zależy ci na pielęgniarkach, lekarzach, lekarzach, kucharzach, sprzątaczkach, wszystkich w naszym systemie opieki zdrowotnej, jeśli są dla ciebie ważni, zaszczep się”.

Nowa Południowa Walia zgłosiła 1083 nowe przypadki wirusa w niedzielę i 13 zgonów, zwiększając liczbę ofiar śmiertelnych do 231 od czasu wybuchu Alternate Delta 16 czerwca.

Premier Gladys Berejiklian zapowiedziała, że ​​od poniedziałku 12 przepisów dotyczących wypoczynku LGA zostanie złagodzonych i będą cieszyć się dodatkowymi swobodami, tydzień po ich przyznaniu reszcie państwa.

Obejmuje to w pełni zaszczepione osoby dorosłe i możliwość ćwiczeń na świeżym powietrzu bez ograniczeń czasowych oraz zebrania się w pięcioosobowe grupy w celu rekreacji na świeżym powietrzu pięć kilometrów od domu.

Ale premier ostrzegł, że kraj pozostaje w „niepewnej” sytuacji i że liczba przypadków wzrośnie, gdy otworzy swoje drzwi na 70-procentowy cel podwójnych szczepień.

„Spodziewamy się najgorszych tygodni na oddziale intensywnej terapii i szpitalach w październiku” – powiedziała.

ACT, trzecia jurysdykcja obecnie zablokowana, zgłosiła 17 nowych przypadków wirusa.

© AAP 2021