Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Lekcje dla Australii w przejściu z polskiego węgla

Warszawa zamierza zredukować węgiel z 72 proc. ubiegłorocznego miksu energetycznego do 56 proc. do 2030 roku. Plan zerowy netto do 2050 r. obejmuje sześć elektrowni jądrowych o mocy do 9 gigawatów do 2040 r.

Niedawno rząd zapowiedziany Doprowadzi do nacjonalizacji 70 kopalń węgla, aby mogły je eksploatować w sposób wyważony i znaczący politycznie.

Przejęcie węgla z ksiąg przedsiębiorstw energetycznych da im również możliwość pozyskiwania funduszy z rynków kapitałowych wrażliwych na emisję dwutlenku węgla na alternatywne źródła energii odnawialnej.

Koskinski powiedział, że energia odnawialna jest częścią rozwiązania, ale polski rząd jest zaniepokojony oszczędnościami energii. „Wtedy to po prostu przyszło nam do głowy. Więc jest w porządku, gdy świeci słońce, gdy wieje wiatr. Co się stanie, gdy się zatrzyma? ”

Finansowanie odbudowy kopalin

Opcja nuklearna „nie wydarzy się z dnia na dzień” – jest to plan na 10 do 15 lat – ale nadal wymaga ostrożnych podstaw politycznych.

„Gdy pojawi się energia jądrowa, może się szybko zmienić. Musimy zarządzać jej wpływem społecznym. Prawdą jest również, że nikt nie chce elektrowni jądrowej w swoim ogrodzie”.

Rząd Koskińskiego ma nadzieję na wprowadzenie zmian bez rozbijania banku.

Tadeusz Koskinski, Minister Finansów RP.

Po pierwsze, mają udziały w unijnym funduszu odbudowy epidemii o wartości 672,5 miliarda dolarów (1 bilion dolarów). Co najmniej jedną trzecią należy przeznaczyć na projekty ekologiczne, a całą pulę należy wydać na zasadzie „znacząco nieszkodliwej”, co wyklucza wspieranie paliw kopalnych w energetyce.

Po drugie, minister finansów uważa, że ​​Polska kontroluje finanse publiczne.

„Dług rośnie, ale nadal można go opanować. Wciąż jesteśmy poniżej 60 procent [of GDP]Średnia w Europie to 94 proc. Nie planujemy podnosić podatków ani zmniejszać wydatków publicznych – powiedział.

Jego głównym zmartwieniem jako ministra finansów było: „Upewniamy się, że gospodarka zachęca konsumpcję do postępu, ale nie zaczynamy wydawać zbyt dużych Rosnąca inflacja”.

Priorytetem jest również rozwój infrastruktury fizycznej i cyfrowej; I chociaż Rosnąca wojowniczość Chin Na kontynencie europejskim pan Koskinski powiedział, że drzwi są nadal otwarte.

„Widzę firmy pochodzące z Dalekiego Wschodu budujące swoje bazy dystrybucyjne w Polsce. To pierwszy kraj, do którego przyjeżdżają po Europie” – powiedział.

„Myślą, że duże, duże jest dla nich duże. Oczywiście cieszymy się z chińskich inwestycji. Nie chcemy, żeby kupowali polskie firmy. Chcemy, żeby inwestowali w greenfieldy”.

Polska stara się wykorzystywać konwersję węgla poprzez swój sektor wydobywczy. Szybka konwersja do pojazdów elektrycznych i akumulatorów, które je napędzają, mają europejskich użytkowników produktów takich jak kobalt, miedź i lit Frezowanie do dystrybucji.

„Jesteśmy jednym z największych producentów miedzi na świecie i mamy dużą liczbę obszarów wydobycia miedzi, które nie zostały jeszcze zainwestowane” – powiedział Koskinski.

„Ale pytanie brzmi, kto zajmie się wydobyciem? Stworzy to konkurencję dla przedsiębiorstw państwowych. To jest dobre dla gospodarki, ale nie wszyscy ją widzą. Jedni patrzą na środowisko, inni na swoją pracę. „

READ  Najlepsza scena dla lokalnych kajakarzy o Puchar Burmistrza w Polsce