Lewandowski daje Hiszpanii przewagę nad Polską 1:1

Robert Lewandowski pomógł utrzymać Polskę przy życiu na Mistrzostwach Europy, remisując w drugiej połowie 1:1 z Hiszpanią.

Alvaro Morata zakończył swoją suszę strzelecką, podkreślając Hiszpanię w 25. minucie, ale Lewandowski wyrównał z tytułem tylko za trzecią bramkę z reprezentacją w meczu major na 54. miejscu.

Hiszpański napastnik Gerard Moreno nie wykorzystał rzutu karnego po golu Lewandowskiego, a następnie Morata nie trafił w otwartą bramkę.

W rezultacie Szwecja jest liderem grupy E z czterema punktami po pokonaniu Słowacji w piątek. Słowacja jest na drugim miejscu z trzema punktami, a Hiszpania z dwoma punktami. Mimo ostatniego miejsca w grupie z jednym punktem, Polska ma szansę na awans w Euro 2020.

Hiszpania ponownie zapłaciła za swoje błędy przed siatką, zmarnowała kilka dobrych okazji na bramkę i nie była w stanie powstrzymać Lewandowskiego w jednej z nielicznych znaczących szans dla Polski w ataku.

Lewandowski, który wszedł na mistrzostwa świata czy mistrzostwa Europy mając tylko dwa gole, zwrócił na siebie uwagę po strzeleniu 2:1 w meczu otwarcia ze Słowacją.

Miał wyraźną szansę na przełamanie suszy w pierwszej połowie z Hiszpanią, uwalniając się od strzelców przed siatką, gdy powrócił do strefy.

Ale hiszpański bramkarz, który zatrzymał piłkę klatką piersiową, nie mógł przepuścić piłki obok Simona.

Morata został wyróżniony przez fanów i hiszpańskie media za swoje błędy w pierwszym meczu 0:0 ze Szwecją, ale znalazł Nettiego z bliskiej odległości po wykonaniu dobrego ruchu wokół swojego markera.

Cel został początkowo zatrzymany na spalonym, ale ostatecznie został potwierdzony po krótkim przeglądzie wideo. Morata podbiegł do ławki, by świętować z trenerem Luisem Enrique, który mimo krytyki zachował początkowy skład.

Podanie do Moraty na bramkę przyszło od Moreno, jedynej zmiany dla drużyny dokonanej przez Luisa Enrique po remisie otwarcia.

Fani wzywają Moreno do gry od początku Euro 2020 po swoim najlepszym sezonie z Villarreal, ale przegapili rzut karny, który mógłby ponownie dać Hiszpanię w sobotę.

READ  Deficyt na rachunku obrotów bieżących Polski za 12 kwietnia to ponad 3% PKB Pstryknąć

Siedemnastoletni polski pomocnik Kokber Kozłowski został najmłodszym zawodnikiem w historii mistrzostw Europy na krótko przed strzeleniem bramki Lewandowskiego.

Kozłowski urodził się 16 października 2003 r. Urodzony 29 czerwca 2003 roku pomocnik Anglii Jude Bellingham miał tylko sześć kamieni milowych.