Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Liczba nowych przypadków koronawirusa w NSW wzrosła o 536; Epidemia Argyle House w Newcastle rośnie

„Ze względu na wysoki wskaźnik transmisji COVID-19 w tym otoczeniu prosimy wszystkich osób, które również uczestniczyły w zajęciach domowych, o natychmiastowe przebadanie i izolację, dopóki testy bliskiego kontaktu nie wrócą negatywnie”.

Dom Argyle w Newcastle.kredyt:Street View od Google

Na Facebooku The Argyle House poinformowało, że Hunter New England Health poinformowało o kilku potwierdzonych przypadkach, które pojawiły się w ciągu sześciu godzin, gdy były potencjalnie zakaźne.

Klub nocny jest powiązany z wybuchem rejsu statkiem w porcie w Sydney 3 grudnia.

NSW Health prosi ludzi, aby zachowali czujność w tym sezonie świątecznym i poddali się testom, jeśli wykażą jakiekolwiek objawy koronawirusa.

Ładowanie

Od niedzieli w NSW zarejestrowano 55 przypadków niepokojącego COVID-19 Omicron, a jedna osoba została zabrana do szpitala na leczenie.

Tymczasem granice Queensland zostały ponownie otwarte o godzinie 1:00 czasu wschodniego w poniedziałek (2 nad ranem czasu wschodniego), aby podróżować bez kwarantanny od Reklamuj gorące miejsca W tym NSW, ACT i Victoria.

Podróżni ci muszą być w pełni zaszczepieni, w ciągu 72 godzin przed przybyciem do Queensland uzyskać negatywny wynik testu na obecność wirusa COVID-19 PCR, a piątego dnia po przybyciu przebadani, a następnie uzyskać odprawę transgraniczną. Mieszkańcy obszaru przygranicznego NSW nie potrzebują negatywnego wyniku testu, aby wjechać do Queensland.

Pełniący obowiązki szefa policji w Queensland Reese Wildman powiedział, że w poniedziałek rano kierowcy na autostradzie M1 Pacific mieli tylko 20 minut opóźnienia w dojeździe do stanu, co jest „zazwyczaj naszym największym wyzwaniem”, a ruch jest „dość swobodny”.

Ładowanie

Powiedział ABC News Breakfast, że policja spędziła na granicy 435 dni od marca 2020 r., a rząd stanowy ogłosił, że punkty kontrolne pozostaną na miejscu do czasu, gdy Queensland osiągnie swój 90-procentowy cel szczepień, oczekiwany od połowy do końca stycznia.

READ  Model wieloskalowy ujawnia znaczenie lipidów w dynamice sygnalizacji białek RAS

Sekretarz skarbu federalnego Josh Frydenberg powiedział w poniedziałek rano w radiu 2GB, że ponowne otwarcie granicy było „prezentem świątecznym dla tysięcy operatorów turystycznych” w wielomiliardowym sektorze stanu.

„Kraje muszą zachować spokój, kontynuować i nie reagować przesadnie”. [Omicron] zmienna, ponieważ nie jest pierwszym i nie będzie ostatnim, z jakim się spotkamy.”

„Szczepionka okazała się bardzo skuteczną obroną przed wirusem, a teraz mamy prawdziwy impet w ożywieniu gospodarczym i nie chcemy tego narażać”.

W przypadku mieszkańców NSW w wieku co najmniej 16 lat 94,8 procent otrzymało pojedynczą dawkę szczepionki COVID-19, a 93,1 procent zostało w pełni zaszczepionych. W grupie wiekowej 12-15 lat pokrycie pierwszej dawki wynosi 81,4 procent, a dawki podwójnej 77,7 procent.

Biuletyn Morning Edition to nasz przewodnik po najciekawszych codziennych wiadomościach, analizach i spostrzeżeniach. Rejestracja tutaj.