Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Lingopie – recenzja 2021 – PCMag Polska

Lingopie to dobra aplikacja do nauki języków, która jest najlepsza dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych uczniów, którzy chcą poprawić swoje umiejętności oglądając telewizję i filmy. Ma świetny interfejs do oglądania filmów, głównie czystej rozrywki (bez lekcji i wykładów) z napisami lub bez napisów. Aplikacja może być prawdziwym klejnotem, ale pozostaje w tyle z powodu pewnych rażących problemów: słaba przejrzystość cen, brak naprawdę bezpłatnego okresu próbnego i brak narzędzi do sortowania i zapisywania filmów, które chcesz obejrzeć. Ma również miejsce na ulepszenia dzięki tłumaczeniom i metodom uczenia się. Podobnie jak Yabla, jest przeciwieństwem lustra w tym, co robi dobrze: Yabla ma wiele narzędzi i funkcji, ale ma letni interfejs i styl.

Jeśli jesteś początkującym uczniem języka, lepiej, abyś skorzystał z bardziej interaktywnego programu, który zapewnia lekcje w kolejności, na przykład Duolingo Lub Rosetta Stone, nasi redaktorzy wybierają odpowiednio bezpłatne i płatne aplikacje do nauki języków. KWIATY Jest to kolejna dobra opcja dla początkujących, ponieważ wykorzystuje nagrane wcześniej lekcje wideo, po których następują interaktywne ćwiczenia. Dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych uczniów polecamy Lingoda Editors’ Choice dla małych grup i prywatnych zajęć za pośrednictwem połączenia wideo.

Jakie języki oferuje Lingopie?

Lingopie posiada filmy i fiszki do nauki sześciu języków: francuskiego, włoskiego, niemieckiego, portugalskiego, rosyjskiego i hiszpańskiego. Gdy dołączysz i zapłacisz za konto, będziesz mieć dostęp do całej zawartości we wszystkich językach.

Dialekty języka, takie jak hiszpański kastylijski i hiszpański latynoamerykański, są zgrupowane razem. Oceny na każdym filmie wskazują kraj pochodzenia, więc możesz oglądać na przykład brazylijski portugalski zamiast europejskiego (katalog jest w dużej mierze brazylijski), ale nie ma możliwości filtrowania ani wyszukiwania filmów tylko z określonego regionu. Przedstawiciel Lingopie twierdzi, że możliwość wyszukiwania i filtrowania jest w trakcie opracowywania.

Dzięki Lingopie możesz oglądać filmy w obcych językach, które pomogą Ci się uczyć.

Ile kosztuje Lingopie?

Lingopie pobiera 12 USD miesięcznie lub 65 USD rocznie za konto. Plan rodzinny kosztuje 99 USD rocznie, co obejmuje konta dla maksymalnie czterech osób.

Biorąc pod uwagę to, co otrzymujesz, miesięczna stawka jest nieco wysoka, chociaż roczna stawka jest uczciwa. Większość aplikacji do nauki języków kosztuje od 9 do 12 USD miesięcznie. Ceny różnią się jednak znacznie, w zależności od tego, czy zapisujesz się na lekcje na żywo, takie jak te oferowane przez Lingoda, czy po prostu wypróbowujesz aplikację premium, taką jak Duolingo Plus. Istnieją jednak inne problemy z cenami Lingopie, o których potencjalni klienci powinni wiedzieć.

Po pierwsze, nie możesz zobaczyć cen, dopóki nie utworzysz konta. Uważamy, że nie jest to dobra metoda ukrywania podstawowych informacji, takich jak ceny, dopóki konsument nie poda swojego adresu e-mail.

Po drugie, dostępny jest siedmiodniowy bezpłatny okres próbny, ale wymaga on karty kredytowej lub debetowej (lub autoryzacji płatności PayPal). Nie możesz oglądać żadnych filmów ani wypróbować aplikacji bez ujawnienia swojego adresu e-mail i szczegółów płatności.

READ  Jak skończył się świat z tobą, w końcu po 14 latach dostał sequel

Po trzecie, jeśli korzystasz z Lingopie za pośrednictwem aplikacji mobilnej Android lub Apple, nie ma możliwości założenia konta przez Apple App Store lub Google Play. Zaletą subskrypcji za pośrednictwem sklepu z aplikacjami jest to, że możesz łatwo anulować okres próbny, jeśli zdecydujesz, że nie chcesz płacić za konto, i możesz mieć pewność, że nie poniesiesz żadnych opłat. W przypadku sklepów z aplikacjami procesy rejestracji konta, dokonywania płatności i anulowania konta są zawsze takie same, niezależnie od aplikacji. W rezultacie konsumenci mają wyższy stopień zaufania do sklepów z aplikacjami niż do twórcy aplikacji, o którym nigdy nie słyszeli.

Co to jest warte, twórcy aplikacji nie zawsze chcą oferować swoim klientom opcję płatności za pośrednictwem sklepów z aplikacjami, ponieważ sklepy z aplikacjami pobierają procent. to uczciwe. Oznacza to jednak, że konsumenci nie mają pojęcia, jak łatwo lub trudno jest anulować konto, gdy mają do czynienia bezpośrednio z firmą produkującą aplikację.

Biblioteka wideo Lingopie

Przeglądając filmy w określonym dialekcie lub dialekcie, poszukaj flagi kraju pochodzenia na każdej miniaturze.

Pierwsze kroki z Lingopie

W Lingopie nie ma testu kwalifikacyjnego ani wskazówek, od czego zacząć. Możesz oglądać dowolne filmy w dowolnej kolejności, zmieniać języki w dowolnym momencie, wstrzymać wideo w połowie i wznowić przy następnym logowaniu.

Wszystkie filmy są rozrywką, podobnie jak filmy i programy telewizyjne, a nie lekcje. Istnieje kilka filmów dokumentalnych, a także filmy edukacyjne, takie jak krótkie lekcje jogi.

Yabla, aplikacja najbardziej podobna do Lingopie, zawiera zarówno rozrywkę, jak i instrukcje. Możesz wybrać filmy lub seriale, które uczą pewnych aspektów języka i podobnie jak w Lingopie, możesz oglądać dowolny film w dowolnym momencie. Nie musisz oglądać niczego w kolejności.

Interfejs Lingopie sprawia, że ​​korzystanie z niego jest przyjemne, zwłaszcza z aplikacji internetowej. Oprócz kilku drobnych problemów z nawigacją (takich jak dokładnie miejsce, w którym musisz dotknąć ekranu, aby wznowić odtwarzanie po pauzie), jest to dobrze wyglądający odtwarzacz wideo. Natomiast interfejs Yabla ma więcej narzędzi do wyszukiwania i sortowania treści, ale nie jest tak atrakcyjny.

Szukaj filmów

Podczas przeglądania filmów możesz zobaczyć kraj pochodzenia, tytuł i miniaturę, ale musisz kliknąć film, aby zobaczyć jego czas odtwarzania, gatunek i poziom (początkujący, średniozaawansowany, zaawansowany). Jak wspomniano, nie ma możliwości sortowania według kraju pochodzenia; Nie ma też możliwości filtrowania treści według innych kryteriów. Jeśli szukasz na przykład filmów dla początkujących z Argentyny, będziesz musiał wyszukać tag Argentyna i kliknąć każdy film, który wygląda interesująco, a dopiero wtedy będziesz w stanie stwierdzić, czy jest przeznaczony dla początkujących. Z tego powodu (i innych, o których będziemy mówić), uważamy, że Lingopie jest bardziej odpowiedni dla średniozaawansowanych i zaawansowanych mówców niż dla początkujących.

Co gorsza, nie ma możliwości zapisania serialu lub filmu, który chcesz obejrzeć na liście, ani oznaczenia ich jako ulubionych. Lingopie grupuje treści, które ostatnio oglądałeś na stronie głównej, więc jeśli ostatnio oglądałeś serial i chcesz go śledzić, możesz go szybko znaleźć. Byłoby znacznie lepiej, gdybyś mógł utworzyć kolejkę, zapisać listę odtwarzania lub oznaczyć filmy jako ulubione.

READ  Dziesięć nowych, przyciągających wzrok gier, które zasługują na Twoją uwagę

Strona internetowa serii wideo Lingopie

Aby zobaczyć szczegółowe informacje o filmie lub serialu, takie jak jego gatunek lub poziom (początkujący, średniozaawansowany, zaawansowany), musisz otworzyć osobną stronę. Aby sprawdzić czasy odtwarzania filmów, musisz przewinąć tę stronę w dół.

Nauka z Lingopie

Wszystkie te niedogodności i przeszkody są naprawdę wstydliwe, ponieważ umniejszają świetną treść, którą ma do zaoferowania Lingopie. Są filmy krótkometrażowe z międzynarodowych festiwali filmowych, seriale animowane, filmy fabularne i nie tylko.

Podczas oglądania filmu możesz wybrać wyświetlanie napisów (w języku filmu), wyświetlanie napisów w języku angielskim, obydwa, lub nie pokazywać żadnego z nich. Kliknij nieznane słowo lub frazę, a pojawi się karta z tłumaczeniem, które zostanie automatycznie zapisane w niestandardowej talii fiszek, którą możesz później przewijać.

Opcjonalnie tekst dialogowy pojawia się po prawej stronie ekranu. Przewija się automatycznie w czasie rzeczywistym podczas oglądania. Kliknij dowolny wiersz w skrypcie, aby przejść do niego w filmie. Zamiast tego, powiększając odtwarzacz wideo, tekst znika.

Możesz zmniejszyć prędkość odtwarzania do 0,9, 0,8 lub 0,75, co jest na tyle wolne, aby było lepiej słyszane bez zniekształcania dźwięku dialogów.

Istnieją dwie funkcje, które nie znalazły większego zastosowania podczas testowania Lingopie. Jednym z nich jest przycisk Loop, który pozwala odtwarzać dowolną linię dialogową na ekranie w kółko. Drugim jest Speak Sentence, który pozwala usłyszeć aktualną linię dialogową głosem robota zamiast głosu postaci.

Film Lingopie Mashup przedstawiający angielskie napisy z kilkoma hiszpańskimi słowami i tekstem na pasku bocznym

Funkcja Mashup, która jest ograniczona do określonych filmów, wyświetla angielskie napisy z jednym słowem w wierszu wyświetlanym w języku ojczystym.

Inna funkcja o nazwie Mashup, która jest ograniczona do określonych filmów, wyświetla angielskie napisy wideo z jednym konkretnym słowem wyświetlanym w każdym wierszu w języku ojczystym. Może to być przydatny sposób dla początkujących, aby nie czuć się przytłoczonym zbyt wieloma nowymi słowami naraz, chociaż dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych uczniów wydaje się to bardziej rozpraszać niż pomocne.

Tłumaczenia

W większości tłumaczenia Lingopie są dobre. Czasami jednak słowo lub fraza zostanie przetłumaczona dosłownie jako jedna rzecz (pokazywana po kliknięciu słowa), mimo że ma inne znaczenie w kontekście (więc tłumaczenie brzmi inaczej niż słowo do tłumaczenia). To jest oczekiwane.

Od czasu do czasu aplikacja jest niepoprawna. Na przykład słowo Crockett Pojawia się często w jednej serii i we wszystkich przypadkach, z wyjątkiem jednego, tłumaczono go jako „krokiet”.

W niemieckim filmie zatytułowanym chorobaPodtytuł „Jak jest mała pułapka bez małej pułapki?” To było bez znaczenia, nawet w kontekście, więc wysłaliśmy przykład do native speakera języka niemieckiego. Nie mogła nawet zrozumieć oryginalnego niemieckiego tłumaczenia (Jak pułapka może być mała bez drobiazgów??), co sprawia, że ​​zastanawiamy się, czy podtytuł jest niedokładny w porównaniu do dialogu wypowiedzianego w pierwszej kolejności. Kogo znasz? Zdecydowanie nie jest nowicjuszem z Niemiec.

READ  Program telewizyjny Discovery Adventure, w którym zwycięski uczestnik wyląduje na stacji kosmicznej

W Lingodzie też nie zrozumiesz wielu czasowników. Po kliknięciu czasownika otrzymujesz tłumaczenie, a słowo lub fraza jest automatycznie zapisywana w Twojej kolekcji fiszek. To, czego nie otrzymujesz, to forma czasownika, bezokolicznik lub inne informacje, które mogą pomóc w nauce czasownika lub dlaczego jest odmieniony w określony sposób. Początkujący nie uzyskają wiele pomocy w nauce czasowników tą metodą.

Talia z fiszkami Lingopie

Lingopie tworzy talię fiszek zawierającą słowa, których szukałeś podczas oglądania filmów.

fiszki

Na razie interaktywna część Lingopie ogranicza się do fiszek. Jak wspomniano, aplikacja automatycznie zapisuje wyszukiwane słowa w grupie, które można przewijać, aby się ich nauczyć. Kiedy przeglądasz kartę, otrzymujesz krótki film pokazujący słowo w kontekście, kiedy po raz pierwszy je usłyszałeś, co pomaga uczynić je bardziej zapadającym w pamięć.

Przejdź do obszaru, w którym przechowywane są twoje fiszki, a zobaczysz dwie funkcje, które jeszcze nie istnieją: zaklęcie i quiz. Aplikacja może być bardziej interaktywna dzięki grom ortograficznym i quizom, ale w chwili pisania tego tekstu jesteś ograniczony do interaktywnych fiszek do nauki.

Yabla, który jest podobny do Lingopie, oferuje bardziej interaktywne sposoby studiowania, uczenia się i stosowania tego, czego się nauczyłeś. Gdy skończysz oglądać wideo w Yabla, masz możliwość ponownego odtworzenia wideo z brakującymi słowami z napisów kodowanych, które musisz odsłuchać i uzupełnić. To świetne ćwiczenie w słuchaniu i pisowni jednocześnie. Lingopie niczego takiego nie ma.

Dobra aplikacja o dużym potencjale

Choć może się wydawać, że mamy wiele skarg na Lingopie, równoważy to fakt, że jest to plik bardzo W istocie dobry produkt. Jest jak stary dom na solidnym fundamencie w pożądanym sąsiedztwie. Lingopie skompilował świetną kolekcję filmów i umieścił je w pięknym interfejsie, w którym uczący się języka mogą się dobrze bawić i jednocześnie uczyć nowego słownictwa. Tyle, że istnieje wiele wad i kilka konkretnych obszarów do poprawy.

Jednak wszystkie te przeszkody można pokonać. Lingopie powinno stworzyć naprawdę bezpłatną wersję próbną lub przynajmniej udostępnić publicznie kilka filmów z każdego języka. Klienci muszą mieć możliwość rejestracji w sklepach z aplikacjami. Aplikacja potrzebuje funkcji sortowania, filtrowania i zapisywania filmów do późniejszego oglądania. Zespół Lingopie powinien rozważyć dodanie czasów czasowników lub części mowy do fiszek i wyszukiwania tłumaczeń oraz poświęcić kilka godzin na kontrolę jakości tłumaczeń i tłumaczeń. Oczywiście nie jest to krótka lista zmian, ale oddany zespół może je wszystkie pokonać. Lingopie ma potencjał, aby stać się prawdziwym klejnotem w świecie nauki języków, jeśli może poprawić się w tych obszarach.