Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Linie lotnicze zakazują masek z tkaniny na rzecz masek chirurgicznych

Podczas gdy podróże lotnicze powoli wracają do normy, wiele linii lotniczych naciska obecnie na stosowanie prostych masek z tkaniny i nalega na stosowanie wysokiej jakości masek, które skuteczniej zapobiegają rozprzestrzenianiu się Covid-19 w powietrzu.

Na lotach i w poczekalniach na lotniskach, pokrycia tkaninowe – które niektóre linie lotnicze klasyfikują obecnie jako „maski codziennego użytku” – nie są już dozwolone.

Zamiast tego podróżni muszą nosić maskę chirurgiczną lub inne maski, które spełniają normy FFP2 lub N95 dotyczące filtrowania aerozoli.

Finnair to ostatnia linia lotnicza, która zabroniła lotów maseczką z tkaniny, a nowym minimum jest bezzaworowa maska ​​oddechowa N95.

„Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest naszym priorytetem numer jeden”, mówi fiński przewoźnik.

„Maski materiałowe są nieco mniej skuteczne w ochronie ludzi przed infekcjami niż maski chirurgiczne. Akceptujemy maski chirurgiczne, maski oddechowe bezzaworowe FFP2 lub FFP3 lub inne maski bezzaworowe spełniające ten sam standard (N95).”

Linia lotnicza nie wymaga już od pasażerów przedstawiania certyfikatów Covid przed wejściem na pokład do Finlandii po decyzji tego kraju o otwarciu drzwi dla w pełni zaszczepionych pasażerów z całej Europy.

Lufthansa i jej szwajcarski brat od początku roku wymagali masek chirurgicznych, wydając „maski na twarz w standardzie FFP2, KN95 lub N95 oraz maski chirurgiczne, obowiązkowe przy wejściu na pokład i na pokładzie samolotu”.

Air France nakazał również noszenie masek chirurgicznych zamiast masek tkaninowych, opisując je jako maski, które „filtrują co najmniej 95% cząstek o wielkości zaledwie 3 mikronów”.

Air France dodaje, że „maska ​​chirurgiczna ma zarówno filtry wdechowe, jak i wydychane powietrze”, zauważając, że nie oznacza to, że „filtruje tylko cząstki emitowane przez osobę noszącą maskę… chroni również osobę noszącą maskę przed kroplami emitowanymi przez osobę stojącą w jej kierunku. .” ”. Z nimi.”

READ  Badanie pokazuje, że łuszczyca nie zwiększa ryzyka zawału serca u pacjentów z chorobą nerek

Na froncie krajowym Qantas i Virgin Australia od dawna pracują nad zapewnieniem jednorazowych masek chirurgicznych w poczekalniach i podczas lotów, chociaż pasażerowie mogą używać dowolnej maski.

Dawid

David Flynn jest redaktorem naczelnym magazynu Executive Traveler i jest trochę tragicznie podróżować z słabością do dobrej kawy, zakupów i martini z liczi.